Hlavní navigace

Suché komentáře

 • Red Hat v Brně

  Nedávno proběhla médii zpráva, že se Red Hat chystá do Brna. Což není úplně pravda. On už zde nějakou dobu je. Čtěte dál a uvidíte fotky z kanceláří Red Hat. Nedávno zveřejnil Czechinvest Při stěhování bylo nutné všechny věci důsledně označit. Tady máme celé jedno patro a zůstaneme zde dokud nám zde nezačne být opět těsno.
  30. 3. 2007 1:21 (aktualizováno)
 • OLPC v obrazech

  Tak jsem narazil na zajímavé obrázky OLPC (One Laptop Per Child) Laptopy zabalené v krabici a určené k expedici. Na štítkách jsou popisky s cílovou destinací (USA, Thajsko, Brazílie, Nigérie, Argentina, Brazílie a Libie). Ve velkých krabicích je pět kusů, v malých je po jednom notebooku. Škola hrou. Tak nevím jestli Komenský počítal i s DOOMem. :)
  12. 2. 2007 15:09 (aktualizováno)
 • Apache2: mod_auth_pam

  Tak jsem se rozhodl upgradovat na Apache2.2 a zjistil jsem, ze mi pod nem nejede muj oblibeny mod_auth_mysql. A protoze autentifikaci pres mysql potrebuji a jsem liny si napsat vlastni modul (nebo zprovoznit stavajici), tak jsem se dival po necem jinem. I nasel jsem vybornou kombinaci modulu mod_auth_pam a PAM pluginu libpam-mysql. Coz by dohromady melo fungovat jako mavnutim kouzelneho proutku… jenze nefungovalo. Dle dokumentace jsem mel v konfiguraku…
  12. 2. 2007 15:09 (aktualizováno)
 • Drag and drop v konzoli

  Úžasné v konzoli (teda spíše v Konzoli) funguje Drag'n'Drop. Omylem jsem tam upustil ikonu a dostalo se mi nabídky (cp, cd, ln, mv). Tedy zkopírovat, přesunout, udělat link a vstoupit do adresáře, kde je ikona. Možná to už někdo pokládá za samozřejmé, ale já si toho všiml až teď. CMD.exe má další věc k dohánění :)
  12. 2. 2007 15:10 (aktualizováno)
 • Linux @ PS3 - tak asi nic

  Tak jsem dlouho uvazoval nad tim, ze bych si poridil PS3. Ovsem nikoliv jako hraci konzoli, ale jako Linuxovy stroj. Preci jenom se musi vyuzit toho, ze Sony celou stanici mohutne dotuje (momentalne se odhaduji vyrobni naklady na 800–900 dolaru, prodava se za 500 dolaru). A myslenka vlastnit relativne za babku pocitac, ktery jen o malo zaostava za poslednim strojem z TOP500 (mereno pres GFLOPS celeho systemu) je vice nez lakava.
  12. 2. 2007 15:10 (aktualizováno)
 • problemy(Novel + Microsoft) > problemy(SCO)

  Tento článek je reakci na článek Vojtěcha Bednáře, který především partnerství MS a Novellu vyzdvihuje. Pro čtenáře, kteří nesledují Slashdot, neumí anglicky a pak ještě pro Vojtěcha Bednáře uvedu, proč je to problém. Následující text je volným překladem jiného shrnutí a zmíněné diskuze na Slashdotu. Já zde nic nového neuvedu, takže pokud umíte anglicky, přečtete si raději originály. Spolupráce na interoperabilite je fajn, ale důležité věci jsou psaný tím malým písmem na koncích smluv…
  4. 12. 2006 11:50 (aktualizováno)