Nová verze Lua skriptu pro Conky.
Základ skriptu nyní obsahuje několik funkcí pro podporu současných i budoucích modulů. Celý skript včetně modulů byl zásadně přepracován s cílem, vše zjednodušit.
Momentálně jsou dostupné jen moduly systém, procesy, počasí, network a disky. Modul s televizním programem a modul pro informace o doručeném emailu ve skriptu nejsou zahrnuty, neboť vykazují neočekávané chování.
Archív se soubory je ke stažení na:
http://ulozto.cz/x81LmbQo/lua-script-for-conky-v1–0-tar-gz
Kontrola SHA1: fa4800f4ab964083fbaf5d7665d0ba9cd6419458
Archív obsahuje dva soubory. Soubor ‚conky_rc_v1.0‘ pro nastavení (obsahuje jen naprosté minimum) aplikace Conky a skript ‚lua_for_conky_v1.0.lua‘ starající se o vykreslování požadovaných informací.
Náročnost skriptu:
Modul system :
Zde se událo mnoho změn. Graf pro cpu nyní obstarává Lua místo conky_rc souboru. Sice není graf tak „jemný“, ale díky tomuto přesunutí došlo k zjednodušení souboru ‚conky_rc‘ a graf získal i nové možnosti.
Kliknutím na název cpu, lze skrýt nebo zobrazit grafy. Kliknutím na graf se změní styl grafu – graf na řádek / dva grafy vedle sebe.
Ve skriptu je momentálně podpora pro až 8 jader procesoru, ale jejich navýšení není složité (jde o změnu jednoho řádku).
Modul procesy :
Viditelné jsou pouze úpravy tlačítek pro výpis informací.
Modul počasí :
Zde jsem přidal tlačítka pro možnost zobrazovat předpověď i pro jednotlivé kraje. Kliknutelný text ‚Aktualizovat‘ se zobrazuje pouze, je-li předpověď starší alespoň jednoho dne a je-li dostupná brána do internetu.
Modul network :
Přidáno několik informací o síťovém zařízení.
Modul disky :
Bar vytížení oddílů nyní zobrazuje volné místo (výchozí stav) v jednotkách i procentech a po kliknutí na ‚blok‘ těchto barů se hodnoty změní na obsazené místo oddílu daného zařízení.
Barva barů je červená pro „systémové“ oddíly a modrá pro oddíly připojené do ‚/media/‘. Se změnou skriptu pro jiný adresář (Fedora atd.) případně poradím (změna jednoho řádku).
Nutné nastavení skriptu :
Pro uživatele jsem potřebná nastavení zkrátil na toto:
conky_rc
řádek 30 – změnit cestu k adresáři se soubory pro conky
skript Lua
řádek 26 – změnit cestu k adresáři se soubory pro conky
řádek 42 až 50 – zadat pořadí zobrazení modulů
Pro výchozí zobrazení slouží proměnná ‚local menu‘. Po vyhledání ‚local menu‘ změňte hodnotu na ‚0‘ – zavřené menu, nebo ‚1‘ – otevřené menu.
Pár řádků nad ‚local menu‘ je název modulu, tak by nemělo dojít k úpravě nepožadovaného modulu.
Ha, nejste normální (nic ve zlým). Jen tak pro zábavu jsem porovnal první skript a dnes uvedenou verzi. To není jen několik změn. Přepsal jste skoro veškerou 'logiku'.
Nevím jaké máte zkušenosti s programováním, ale jako senior programátor si dovolím pár vět.
Určitě jde udělat některé věci lépe a šetrněji vůči systému. Na druhou stranu jsem byl po několika minutách schopen orientovat se v kódu.
+ modul system, cpu graf jste vyřešil opravdu hezky
+ modul počasí, blok pro rozdělení textu předpovědi
+ modul disky, přepracovaná logika je přehlednější než původní
- modul disky, v mém systému se nepřipojují výměnné disky do "media" - upraveno během chvilky, ale přidání celého bloku kódu pro jiný adresář není nic nepřekonatelného
- velmi stroze popisujete kód, někde nápověda schází
Celkově se jedná z mého úhlu pohledu o dobře napsaný kus kódu (chybička se asi najde). V práci kontroluji horší výplody programátorů. Na závěr se zeptám na funkci reload. Uniká mi její smysl.
Děkoji za konstruktivní kritiku. Mé zkušennosti ohledně prograování jsou skoupé.
Basic na 8bit arch, assembler a arex na Amize, C a C++ na Intelu. Funkce reload slouží jen ke správnému nastavení pozice kurzoru. U XFCE prostředí se mi stávalo, že po startu systému se text označoval ke kliknutí i když nebyl kurzor na textu. Reload skriptu napomůže ke správnému určení pozice vůči textu.