Hlavní navigace

Jet - nový PHP8 framework #2 - Jak se s tím pracuje?

28. 10. 2022 20:53 (aktualizováno) Mirek Marek

V minulém díle jsem představil svou maličkost a vysvětlil jsem mé pohnutky proč jsem PHP Jet vytvořil a nastínil filozofii toho PHP8 frameworku. V dnešním díle již žádné teoretizování a hurá rovnýma nohama do praxe.

Ukažme si způsob práce v PHP Jet na malé aplikaci – databázi restaurací. Ta bude zahrnovat vytvoření datového modelu, plnohodnotného administračního modulu, stránky na webu pro výpis restaurací a výpis samotný.

Něco takového se nejlépe ukazuje pomocí videí a tuto cestu jsem také zvolil. Na vývoj této malé aplikace se můžete kouknout v sérii několika videí, ve kterých je zachycen celý postup.

Tak dost textu, pojďme na videa:

První video zachycuje vytvoření datového modelu pomocí integrovaného nástroje Jet Studio. Je vytvořeno vše potřené. Tedy třída i databázová tabulka.

Obsahem druhého krátkého videa je namapování formuláře (vytvoření definice formuláře) na již existující entitu restaurace.

Třetí video je velice zajímavé, protože v něm uvidíte vytvoření administračního modulu pro správu restaurací na pár kliknutí a uvidíte že modul rovnou disponuje logováním operací a kontrolou opr0ávnění.

V dalším, již čtvrtém, videu uvidíte jak si „připravím půdu“ pro vypsání seznamu restaurací na webu a vytvořím pro to stránku a jednoduchý modul, který na stránku umístím.

A konečně poslední video je o jednoduchém vytvoření výpisu restaurací na webu.

Smyslem těch videí není vysvětlit co a jak v Jet funguje. To je popsáno v dokumentaci. Chtěl jsem vám ukázat, že s PHP Jet se dá reálně zbavit otravné rutiny. Ovšem efektivita neubírá vůbec nic na svobodě. Ostatně jak si ukážeme v dalších dílech.

Sdílet