Hlavní navigace

Buďme heterogenní a nezávislí zákazníci

18. 12. 2006 11:00 miklik

Myslím si,
že nejlepší operační systém není žádný, ale je super, že si můžu vybírat. A z rostoucí pozice firmy, jako zákazníka, kde dělám, můžu šťouchat do dodavatelů, proč že ten jejich produkt umí pracovat pouze s jednou db a proč ne i s jinýma. A proč běží jen na jednom OS a ne i na jiných.
Snažím se, nedostat se do závislosti na jednom dodavateli a stavět takovou architektůru našeho prostředí, které bude pro nás nejvýhodnější.
Vždycky mám škodolibou radost, když příjde dodavatel s nějakým jejich SW a už se prostě všechno domlouvá, jako že nám ho tu půjčí na vyzkoušení a že to není problém, že to běhá skoro na všem.
Tak se jich zeptám, co že za server je pro to potřeba a z nich vypadne x86, W2k3, MS SQL a MS Exchage. Tak jim řeknu, že server s takovou konfigurací u nás nemáme, alespoň ne na zkoušení. Ale, že mám jeden x86, Linux a MySQL s výkonovou rezervou a poštu, že máme postavenou na Lotus Domino/Notes. Což je pro ně samozřejměm problém a diví se, že jsme nějaká divná firma.

Jinak struktůru OS na serverech máme asi 10× Linux, 10×Windows, 1× UNIX a ještě nám teď přibydou dva s i5OS.

Tak doufám, že se patřičně pragmaticky bude chovat čím dál tím více zákazníku a budou tlačit dodavatele, ať dělají produkty, které chcou zákazníci a nenutí jim jejich představu světa.

Standardnost a možnost portace snad není u většiny SW problém.

---
Největší „srandu“ mám z dodavatelů, kteří příjdou prodávat nějaký produkt a udělají nějakému řediteli přednášku o jeho práci, jako by to byl nějaký „zelenáč“ a předvedení vlastních možností produktu věnují jen ca 10% času. Už se mi i stalo, že jsem domluvil hodinovou předváděčku pro SW na plánování výroby a nákupu a obchodník cca 15 minut vykládal o své firmě, pak cca 40 minut o tom jak se má řídit výroba ve firmě. Pak se chtěl poustit už do předvedení produktu, ale ředitelé výroby a nákupu se zvedli a odešli, jelikož už vypršel čas pro předváděčku. Tak jsem pánum, řekl, že jsem je na to upozorňoval předem, že na jejich prupovídky nikdo nemá čas a ať předvedou svůj produkt.
Je veselé, když obchodník z firmy co má obrat sotva pár miliónu, poučuje ředitele firmy s obratem v miliardách.

Sdílet