Hlavní navigace

Duben - měsíc testování

24. 1. 2012 11:46 (aktualizováno) Pavel Císař

Tak máme za sebou poněkud hektické první čtvrtletí. Vydali jsme Firebird 1.5.4, 2.0.1 a Preview 2.1, dodatek k The Firebird Book, vyrobil jsem nová Developer a Deployment CD a odvedl daně za loňský rok. Ale místo zaslouženého odpočinku jsem se rozhodl bojovat s jarní únavou další prací.

Díky spoustě naléhavějších věcí se nám v trackeru za poslední měsíce nahromadily vyřešené problémy které je nutné ověřit a uzavřít, a kde je to jen trochu možné, vytvořit pro ně testy. Rovněž je zapotřebí vytvořit funkcionální testy pro nové vlastnosti verzí 2.0 a 2.1 (a že jich není málo), a pokud možno i doplnit nějaké nové testy základní funkcionality. A protože nikdy nic nejde tak snadno jak by si člověk přál, bude to zajisté obnášet i nějaké ty úpravy v editoru testů a zřejmě i v samotném testovacím enginu. Podtrženo a sečteno, práce tak nejméně na měsíc. A protože se na obzoru nerýsuje žádná jiná větší práce (kromě průběžné technické podpory), rozhodl jsem se vyhlásit duben za měsíc testování. Šéf můj záměr posvětil, takže dá-li Murphy a neroztrhne se pytel s žádostmi o naléhavou technickou podporu, strávím celý měsíc ve společnosti testů, trackeru, Pythonu a Firebirdu. Co by si člověk mohl víc přát?

Mimochodem, pokud by se někomu z vás zachtělo přispět s vlastní troškou do mlýna, uvítám jakékoliv návrhy testů (implementaci si už udělám sám) pro nové vlastnosti Firebirdu 2.0 a 2.1.

Sdílet