[210] Ve Windows se vám rozbalený z tarballu nebo ze zipu, případně doma kompilovaný, sám NEaktualizuje. Nikdy jsem nic takového netvrdil.
[212] Na podíl Windows mobile se podívejte třeba na wiki, píší o 9%.
Red Hat z roku 1996 byl ukrutný hnus, který nikdo střízlivý na svůj počítač nepustil. V Solarisu exitovala v roce 1996 spousta neresizovatelných dialogů.
Windows NT se od první verze nijak dramaticky nemění. Přepsání network stacku nebo dialogů je běžným ROZVOJEM systému. Lepení a předělávky můžete vidět na Linuxu. Byl původně psaný jako terminálový emulátor, později z toho vylezl zaostalý monolitický kernel psaný pouze pro x86, s příšernou správou paměti (long live OOM Killer!), nepreemptivní a nereentrantní, s hrozivou latency. Například preempce kernelu se dopisovala dlouhou řadu let, a dodnes jí žádné distro nepoužívá, protože výsledek má ještě pořád probémy s výkonem a stabilitou. Kernel ani nemá stabilní API, protože se vše lepí a předělává build od buildu. USB stack byl minimálně 2x kompletně přepsaný, protože původní návrh stál za starou bačkoru.
Mnoha lidem v diskusích na rootu bych bez problémů věřil, že mají IQ vyšší než 120. Vám ne, protože vaše argumenty tomu neodpovídají. Tolik ke komplimentům, teď zpět k věci. MS nedělal do HPC, podobně jako Adobe nedělá do HPC a MS nedělá do aut. Proto nemá smysl poukazovat na to, že MS neměl podíl na trhu HPC nebo aut, případně že Adobe nemá podíl na trhu HPC. Dokážete tohle se svým IQ pochopit?
Nikdy jsem netvrdil, že se mi Oracle, Adobe Reader, Photoshop, Autocad, Total commander, winrar, Lotus notes a dalsi (binarne distribuovane programy) updatuji pres windows update.
Je úplně jedno, co podle vás uživatelé potřebují (už jen proto, že podle vás potřebují Linux, který ve sktečnosti nechtějí). Oracle se na desktopu běžně používá při vývoji, případně jako Oracle klient.
Baba u terminalu na poste nebo sekretarka, jsou UZIVATELE, souhlas. Ale dělají výrazně odlišnou práci. Na poště vystačíte s aplikací v textovém režimu, klidně bez myši, a ničemu to moc nevadí. U sekretářky by to byl výrazný problém. Linux pro sekretářku samozřejmě vhodný NENÍ. Potřebuje spolehlivý a ergonomicky vyspělý systém s aplikacemi, které jí pomůžou při práci. Linux odpadá už jen z důvodu nedostatku aplikací, o vzdálené správě a ergonomii nemluvě. Vždyť se také podívejte: firmy prakticky nikdy nepoužívají Linux na desktopech.