Odpovídáte na názor ke článku Jaký jazyk jako první?.
[68] Já mám jen obavu s ostatních jazyků následující. Hodně jazyků je spíš módou. Nedávno se weby dělali v PHP a umět PHP bylo něco extra. Dneska, kdy to umí kdejaký blbec, co sotva dokončil základní školní docházku je možná fajn se PHP učit, ale rozhodně s tím díru do světa neudělám. To samé jiné jazyky. Některé jazyky podléhají zastarání jakmile je hlavní maintainer přestane maintainovat. Tady mám obavu zejména o C# ale také o dalším směřování Javy. Jazyky jako Python, Ruby atd, přestože je dobré o nich něco vědět, tak si nemyslím, že by měli patřit jako stěžejní prvek do jazykového portfolia. Ale tím neříkám, že by byly špatné a jsou firmy, které programátory v Pythonu rádi přijmou.
Mezi královské disciplíny jednoznačně patří C++. Ten kdo umí C++ se snadno naučí i Javu (a může se třeba vrhnout na Androidy), nebo se naučí ObjC. Zvládne i programova v C, i když si tam bude připadat, jako by mu někdo uříznul prsty na rukou.
Jazyky typu smalltalk, lisp, prolog bych nechal pro fajnšmekry. Jazyky basic a pascal bych zase přenechal tam, kde se učí základy algoritmů, a tam by měli zůstat.
Autor se zabývá vývojem kompilátorů a knihoven pro objektově-orientované programovací jazyky.
Přečteno 37 774×
Přečteno 26 420×
Přečteno 24 932×
Přečteno 21 278×
Přečteno 18 930×