Odpovídáte na názor ke článku Frázové a abstraktní syntaktické stromy.
Ok, asi vyjasneno - pokud je frazovym stromem mysleno neco uz takhle tesne pred AST, tak pak se jedna opravdu o trivialni operaci. Nepochopil jsem to nejspis proto, ze parsery ktere jsem videl snad ani frazovy strom v tomto smyslu explicitne netvori, pripadne je to jen jiny pohled na datovou strukturu reprezentujici AST. Pak opravdu asi plati vetsina veci v blogu, ale na druhou stranu cesta od vstupnich tokenu (a za vstupni token pro C pokladam v uvedenem pripade porad __LINE__) k nemu je potom obecne vyrazne zajimavejsi.
A pokud tedy prechazime k prirozenemu jazyku - tady mi zase tou vyrazne zajimavejsi casti parsovani prijdou viceznacnosti a jejich reseni at uz na urovni urceni typu literalu (time flies like an arrow) nebo na urovni "zavorkovani" - coz predpokladam v modelu vyse opet dela cast mezi tokenizaci a frazovym grafem (grafy?) zajimavejsi.
Za navrh nastudovat si teorii grafu a formalnich jazyku dekuji, ale kdysi jsem je uz zahledl, a jako mnoho jinych veci mi pripadaji jako sada nastroju, ze ktery je kazdy (napriklad context-free gramatiky) v nekterych pripadech uzitecny a v jinych mene, a je dobre vedet ktery pripad je ktery.
Autor se zabývá vývojem kompilátorů a knihoven pro objektově-orientované programovací jazyky.
Přečteno 36 203×
Přečteno 25 362×
Přečteno 23 796×
Přečteno 20 178×
Přečteno 17 875×