Hlavní navigace

GeekRoom: Bare Git repo pro Vaše Dotfiles - Version control a backup pro Vaši konfiguraci

5. 9. 2022 20:32 Antonín Fischer

Geek Room

GeekRoom je nový GitHub blog zejména technických článků, o které si psali posluchači. Technický článek je koncipován jako samostatný krátký celek, ke kterému často bývá nahráno ještě nějaké doplňkové video pro bližší informace a hlubší pochopení problematiky.

Forma článků již by na sebe neměla navazovat a rozsah by měl být stihnutelný zhruba v 10–25 minutách. Původní seriál Tux je již uzavřen posledním 17. dílem.

V případě zájmu o další uvedený technický článek napiště do GitHub issues daného projektu. Pobavíme se o daném topicku v issue a vytvoříme pak článek pro publikování do hlavního seznamu.

Bare Git repo pro Vaše Dotfiles – Version control a backup pro Vaši konfiguraci

Prvním tématem je správa *nix konfiguračních souborů, konfigurací aplikací a osobní privátní správa souborů pomocí Git Bare repository.

Víte, jak ukládat své dotfiles (konfigurační soubory a soubory aplikací) jako pokročilý uživatel? Žádné další nástroje, žádné symbolické odkazy, soubory jsou sledovány systémem správy verzí, můžete použít různé branches pro různé stanice, svou konfiguraci můžete snadno replikovat na novou instalaci. Vše je jednoduché a efektivně řešeno pomocí Git Bare Repository přístupu.

Link na tento díl a materiály

Sdílet