Od úterka do čtvrtka probíhá na pražské VŠE první letošní jednání pracovní skupiny XSL konsorcia W3C. Místo toho, abych si udělal výlet někam do příjemnějšího počasí, ukončil jsem dovolenou na horách a vrátil se do studené Prahy. Jediná výhoda je, že aspoň nemusím bydlet někde v hotelu.
Na programu je celkem zásadní rozhodování o tom, kam by mělo XSLT směřovat po verzi 2.0. Jak by se mělo postavit k požadavkům, jako je streaming, paralelní zpracování nebo pipelining na úrovni stylesheetu. Mluvit o další verzi XSLT by zatím bylo předčasné, spíš jde o základní analýzu požadavků a návrh možností. Nejdál je pokročeno ve streamingu, kde se už skoro rok zabýváme shromažďováním a vyhodnocováním úloh na hranici možností XSLT 2.0. Pražský míting by měl vyjasnit, jaké by mohly být další kroky i jaká bude vůle k jejich naplnění.
Dodatečně přidávám odkaz na skupinové foto účastníků.
Bezva počin! :-) Třeba se jednou dočkám toho, že se z XSLT stane normální rozšiřitelný deklarativní jazyk vyššího řádu, kód v něm se scvrkne na zaslouženou polovinu a kolega nebude muset psát čtvrtku operací v Pythonu zahákovaném do XSLT přes lxml. ;-)
No ale vážně, hlavně, aby byly *nějaké* ty XSLT 2.0 transformátory. :-/ Přijde mi, že v téhle oblasti se Standard ABC verze n rozšíří v okamžiku, kdy je pořádně hotová specifikace Standardu ABC verze n+1. ;/ (I když vzhledem k obsahu daných specifikací bych nechtěl být v kůži autorů těch implementací...) A co přesně mají znamenat ty odporné termity? Dělá to na mě dojem, že to jsou věci, které jinde fungují pod víceméně normálními názvy a tady jsou jen zahaleny do názvů znalých jen zasvěceným.
Přečteno 7 920×
Přečteno 6 028×
Přečteno 6 020×
Přečteno 5 947×
Přečteno 5 812×