Hlavní navigace

Nákup zajíce v pytli (chipsetu v kartě)

8. 9. 2006 9:36 krata

Snažím se získat USB bezdrátovou kartu, která by v linuxu fungovala i jako Access Point. Vyberu si kartu, o které si přečtu, že ji někdo již takto zprovoznil a koupím si ji. Po rozbalení ale nastane problém: karta má zcela jiný chipset, než bych očekával a pro ten již nemám správný a funkční ovladač.

Stalo se mi to již dvakrát:
Chtěl jsem D-Link DWL-G122 chipset Prism GT (revizi A1/A2), ale dostal jsem revizi C1, která již má Ralink chipset.
Chtěl jsem Canyon CN-WF518 chipset zd1211, ale dostal jsem opět Ralink chipset, ale to jsem již nečekal, protože jsem se o takové modifikaci nikde nedočetl.
Naštěstí mi v Softcomu umožnili kartu zakoupit, vyzkoušet a vrátit.

Bohužel v obchodech nemohou objednat kartu s přesně specifikovaným chipsetem. Nyní mám ASUS WL-167g opět s Ralink chipsetem a snažím se jej rozchodit s rt2×00 ovladačem v módu master, zatím jsem se s touto kartou dostal nejdále..

Sdílet

  • 28. 9. 2006 21:18

    ventYl (neregistrovaný)

    ralinkovy chipset ma buducnost, akurat je potrebne prispiet k vyvoju drivera... legacy drivre rt2570 funguju relativne dobre pri beznej prevadzke, ale su nepouzitelne na auditing sieti a softwarove AP.
    rt2x00 oproti tomu obsahuje zlepsenu podporu pre rf monitor mod, channel hopping a podobne low level zalezitosti, cize nastava menej problemov a padov drivera pri skenovani, avsak vobec neobsahuju podporupre attach k sieti, managed alebo ad-hoc mod.