Vystihl to [15]: Je jedno, zda ten kram pouziva nejake *buntu nebo klobouk nebo chameleona. Problem Linuxu je v tom, ze kazda distribuce je samostatny operacni system vicemene nekompatibilni s ostatnimi. Tak jsem se nadavno pokusil nainstalovat na starsi zelezo linuxovy system a predpokladal jsem, ze by to mohlo jednoduse slapat. Bylo to docela zklamani, Ubuntu nenaslo WiFi kartu, SuSe grafiku, Mandriva nenasla zvukovku, Knoppix rozblikal monitor (bylo to CRT), zasekl se a bylo treba rucne nastavovat configurak. Zkratka ani jedna distribuce se poradne nenainstalovala bez dalsich dodelavek na urovni hledani ovladacu a hledani ve forech. A pak neco v nainstalovanem systemu najit je pak to opravdove labuzo: kazde distro vlastni program na urcitou cinnost (napr. yum, urpmi, yast, apt-get), pripadny nove instalovany program je sazka do loterie: Nekde jede, nekde ne. Fakt si nebereme zadne ponauceni, stale misto abychom vytvorili funkcni system, tak kazdy novy linuxak vytvori novou distribuci. Ubuntu fakt vypada hrozne, ale proc kvuli vzhledu musim instalovat novou distibuci. To nemuze existovat Mint jako jako pridavny balicek Ubuntu? Instalovat, vyzkouset: libi se - ponechat, nelibi - odinstalovat.
Autor je postarší pán z Prahy, co se profesionálně věnuje řízení lidských zdrojů (alias personalista), strategickému řízení odměňování (to zní dost dobře, což?), fotí věci a lidi pro radost svou (a čistě jen svou), pracuje na Windows Vista, doma si odskočí na Mac OS X (uff, to je vždycky úleva) a snaží se doučit i něco málo o Linuxu.
O jeho stáří svědčí to, že jeho ICQ numero je pětimístné (soudruhu, slyšíte, tady paní má dvoumístné číslo členské průkazky). Pravda, už na to ICQ vlastně ani nešáhne, jen to číslo prostě pořád má.