Odpovídáte na názor ke článku Válka o kopírovací monopol.
[78] děkuji už tu terminologii začínám chápat. Vzhledem k tomu že šíření digitálních děl je technologicky jejich "kopírování", jento trochu zmatečné.
K celé šíři problematiky nemám už čas diskutovat, myslím že by to vydalo na článek, uvidíme jestli budu mít čas ho napsat a zveřejneit. Můj zásadní problém s Pirátským řešenim je spiše" filosofický a socilologický" - jednoduchost s jakou se odmávne že technologie tvoří nového člověka s novou morálkou má analogie s ne tak starou minulostí a nedopadlo to nikdy dobře.
Jenom ještě poznamenám že vhodnou analogíi k podnikání některých internetových úložen by mohly být (nonstop) zastavárny, které by vesměs nepřežily bez zprostředkování prodeje kradeného zboží - samy nekradou a jistě část jejich obratu pochází z legálních zdrojů ale obecně je jejich obchodní model a fungování jsou postaveny na nákupu a prodeji kradených věcí.
*22.6.1968
Od mala mě fascinoval potenciál počítačů a od prvního osobního seznámení s nimi jsem věděl, že tahle „věcička“ je přesně tím, čím se chci zabývat celý život. Hned po maturitě jsem si našel práci, kde jsem s nimi mohl pracovat a hlavně učit se. V průběhu let jsem vystřídal řadu zaměstnavatelů a specializací (např. ekonomické systémy, implementace BIOSu pro CP/M, řízení tech. procesů) až jsem nakonec na dlouhá léta zakotvil u Delphi a databází (hlavně InterBase), nejdříve ve firmě PCS, pak AKTIS (nyní ABRA) a posléze Borland ČR. Od uvolnění zdrojových textů InterBase v r. 2000 a zrodu projektu Firebird se podílím na jeho vývoji (nyní hlavně jako QA manager). Od r. 2001 pracuji pro spol. IBPhoenix. Mým preferovaným programovacím jazykem je již dlouhá léta Python.
Přečteno 18 038×
Přečteno 17 184×
Přečteno 8 709×
Přečteno 8 630×
Přečteno 6 786×