Odpovídáte na názor ke článku Válka o kopírovací monopol.
[39] jeste k Vasemu bodu 2. Myslim, ze kopirovani a sireni je skutecne kradez a opravdu je tim ochuzen v konecnem dusledku autor. Piratske sireni totiz pokrivuje trh.
Je potreba si pirata predstavit jako distributora: Uvede na trh prakticky neumezene mnozstvi produktu/zbozi; jeho porizovaci naklady jsou minimalni; neplati dane/autorske poplatky -- tim padem je pirat neskutecne flexibilni a konkurovat mu je velice obtizne.
Prvni komu pirat jako ditributor konkuruje jsou kamenne obchody. Tam myslim uz svou valku vyhrali - obchudku s cedecky je uz minimum.
Autor je tak neprimo obran a moznou budouci spolupraci s distributorem, ktery nezaplati producentovi - ktery neoslovi autora - a autor se na to vyprdne protoze neucta piratu k jeho dilum ho demotivuje k dalsi tvorbe. Nemluve o tom ze nedostane tantiemy.
*22.6.1968
Od mala mě fascinoval potenciál počítačů a od prvního osobního seznámení s nimi jsem věděl, že tahle „věcička“ je přesně tím, čím se chci zabývat celý život. Hned po maturitě jsem si našel práci, kde jsem s nimi mohl pracovat a hlavně učit se. V průběhu let jsem vystřídal řadu zaměstnavatelů a specializací (např. ekonomické systémy, implementace BIOSu pro CP/M, řízení tech. procesů) až jsem nakonec na dlouhá léta zakotvil u Delphi a databází (hlavně InterBase), nejdříve ve firmě PCS, pak AKTIS (nyní ABRA) a posléze Borland ČR. Od uvolnění zdrojových textů InterBase v r. 2000 a zrodu projektu Firebird se podílím na jeho vývoji (nyní hlavně jako QA manager). Od r. 2001 pracuji pro spol. IBPhoenix. Mým preferovaným programovacím jazykem je již dlouhá léta Python.
Přečteno 18 104×
Přečteno 17 238×
Přečteno 8 778×
Přečteno 8 658×
Přečteno 6 821×