Odpovídáte na názor ke článku Google Chrome OS, zabiják Windows..
[26] Citlivé jsou například soukromé klíče pro přístup do banky, datové schránky či přihlašování přes SSH. Také není nikomu nic do mých nepublikovaných článků a prací do školy, stejně jak píše treebeard (možnost zneužití vydáním pod cizím jménem).
Pokud chceš, můžu ti dát (zadarmo!) u sebe na serveru pár GB prostor, kam nahraješ obsah svého disku (nebo alespoň adresáře svého poštovního klienta, historii prohlížeče, obsahy ~/.ssh a ~/.gnupg). Zároveň to budeš mít jako zálohu pro případ, že by ti třeba havaroval disk. A data budeš mít přístupná odkudkoliv (kavárna, zahraničí, škola) přes obyčejné HTTP! To je fér, ne?
„Připojení k netu nevidím jako problém > KDO zvás kdy pracuje aniž je připojen ? Myslím že kdo může tak jeho OS startuje i s připojením.“
Třeba u nás ve škole nemáme veřejnou WiFi. Nebo ve vlaku. Nebo na chatě. Nemám mobilní připojení (resp. si ho vždy aktivuji jenom na týden, dva na dovolenou), protože když jsem bez Internetu, tak mi obvykle stačí jenom textový editor na poznámky atd. Takhle bych ho musel platit pořád.
[28] Kolik z nás je na takové úrovni aby si jednak bylo schopno opravdu zabezpečit jak data na svém PC tak data posílaná emailem atd ?
Troufám si tvrdit, že třeba já.
[37] „Nepoužíváte náhadou nějaký freemail (korespondence, kontakty)“
Nepoužíváme, děkujeme za optání. A i přes freemail se dají posílat zprávy bezpečně (GnuPG + FireGPG).
icq (korespondence, kontakty - navíc nešifrovaně, takže k tomu má přistup kdekdo !!!)
Nepoužíváme, ani pro architekturu mého počítače neexistuje (legální) klient.
facebook (k tomu snad není třeba nic dodávat)
Nepoužíváme, nevíme k čemu by nám to bylo.
vyhledávač (každý vyhledávač loguje, co vyhledávate) a nebo jen prosté surfování (skoro na každý stránce je kód Google Analytics - takže Google má přesný přehled co čtete).
Tohle bohužel ano a neskutečně mě to krká :-(. Ale naštěstí potenciálně „problémové“ stránky Analytics nemají.
*22.6.1968
Od mala mě fascinoval potenciál počítačů a od prvního osobního seznámení s nimi jsem věděl, že tahle „věcička“ je přesně tím, čím se chci zabývat celý život. Hned po maturitě jsem si našel práci, kde jsem s nimi mohl pracovat a hlavně učit se. V průběhu let jsem vystřídal řadu zaměstnavatelů a specializací (např. ekonomické systémy, implementace BIOSu pro CP/M, řízení tech. procesů) až jsem nakonec na dlouhá léta zakotvil u Delphi a databází (hlavně InterBase), nejdříve ve firmě PCS, pak AKTIS (nyní ABRA) a posléze Borland ČR. Od uvolnění zdrojových textů InterBase v r. 2000 a zrodu projektu Firebird se podílím na jeho vývoji (nyní hlavně jako QA manager). Od r. 2001 pracuji pro spol. IBPhoenix. Mým preferovaným programovacím jazykem je již dlouhá léta Python.
Přečteno 18 037×
Přečteno 17 183×
Přečteno 8 708×
Přečteno 8 630×
Přečteno 6 786×