Odpovídáte na názor ke článku Je MIT či BSD licence méně svobodná než GPL?.
"Just like the Linux community, we have many companies giving us code back, all the time. But once the code is GPL'd, we cannot get it back. Ironic." [jisty Theo ;-)] Pekny clanek.
Přečteno 24 153×
Přečteno 20 911×
Přečteno 17 510×
Přečteno 16 929×
Přečteno 13 851×