Odpovídáte na názor ke článku Total Commander a uložené FTP přístupy opět v akci.
[28] Takže další verze viru bude obsahovat „keylogger“. Ono když si uživatel pustí do počítače závadný kód a nechá si číst svoje soubory, tak mu není pomoci – šifrování* nešifrování.
Jestli si někdo dovolí zavšivit počítač, ze kterého se aktualizují např. firemní stránky, nějakou havětí, tak by zasloužil zavřít někam do ústavu. Nejvíc mě fascinuje, jak kvůli všemožným bezpečnostním opatřením si běžný zaměstnanec nemůže přečíst ani soukromý mail, ale tyhle (buzerační) opatření jsou stejně na nic, protože nakonec člověk, který se stará o firemní web (nebo třeba zadávání bankovních příkazů) má zadělaný počítač, který je součástí nějakého velkého botnetu.
[19] kontrolu by šlo dělat např. skenováním webových stránek zvenku (po HTTP) antivirem. A pak by webhostingová firma mohla upozornit zákazníky postižených stránek. Ale bral bych to jen jako službu navíc, z dobré vůle poskytovatele, nikoli jako jeho odpovědnost – za stránky je odpovědný jejich majitel.
*) nemyslím to jako kritiku zavedení AES do TC, tenhle krok rozhodně ničemu neuškodí, ale zároveň až tak moc nepomůže.
Tomáš Kavalek pracuje jako webdeveloper na volné noze a věnuje se vývoji aplikací pod OSS. Občas má střeštěné úvahy a nápady, a proto bloguje. Domovská stránka pro nekomerční projekty a blog je kavalek.net a pro komerční projekty kavalek.eu. Profil má na LinkedIn.
I am nerdier than 93% of all people. Are you a nerd? Click here to take the Nerd Test, get nerdy images and jokes, and write on the nerd forum!
Přečteno 16 684×
Přečteno 15 502×
Přečteno 13 881×
Přečteno 13 564×
Přečteno 13 182×