Wome... is your fwiend!

  • Copak dlábí hadi 2

    Dnes se budu aspoň v krátkosti věnovat dlouhému tématu: pywin32 OLE Kromě balnálních záležitostí, jako je zpřístupnění celého Win32 API umí pohodlně pracovat s ActiveX komponentama. Jmenují se pořád ještě ActiveX? Jeden čas to bylo OLE2, někdy taky COM. Takže si představte, že dostanete do ruky nějaký hardware, třeba tiskárnu štítků Brother, a máte ji integrovat do vašeho systému. Jediné, co máte k dispozici je jakýsi OLE objekt. Co teď? No přece: Použije win32com.client…
    22. 1. 2013 21:11 (aktualizováno)
  • Testy z aplikace

    Původně jsem chtěl psát o logování, ale to je vlastně tak přímočaré, že to moc nemá cenu. Raději se podívám na to, jak spustit unittesty z programu. Pravděpodobně máte aplikaci napsanou v nějakém frameworku, třeba pyramid, a pak Vám ten framework nabízí možnost, jak spustit testy. Pyramid používá setuptools a když napíšete v rootu aplikace
    15. 1. 2013 20:49
  • Copak dlábí hadi 1

    Obzvlášť pak hroznýš? Malé savce, ptáky, velký hroznýš pak i velké savce. Já tady po vzoru softwarové sklizně zkusím zveřejňovat odkazy na zajímavé knihovny pro Python či projekty v Pythonu, na které jsem narazil. PyVISA MIT licence Tohle není o kreditních kartách. Dostal se mi do rukou multimeter Agilent, který se dá připojit přes USB nebo LAN…
    5. 1. 2013 16:51
  • Little things with raffia-work base

    Před takovými šesti lety jsem začal s frameworkem Pylons. Oproti té šílenosti co jsem měl před tím – jscript na serveru, no vlastně ne na serveru, ale na IIS – to bylo čisté nebe. Člověk (aspoň některý) se snaží proniknout trochu do hloubky, takže jsem časem pochopil něco o WSGI, middleware, o tom, jakou roli tam vlastně ten framework hraje, a tak dál. Ten rozdíl mezi poměrně komplexním frameworkem (jako je třeba Pylons) a čistým WSGI je poměrně velký…
    8. 12. 2012 20:04
  • We need doers in our movement

    V reakcích na můj předchozí příspěvek se objevily názory (za které tímto děkuji), že bych měl spíš všude v kódu promítnout tu změnu, která se stala na úrovni databáze, čili přejmenovat si sloupce i ve své aplikaci. Já jsem se původně vůbec nechtěl pouštět do jakéhokoliv popisu situace, ani toho, co mě vedlo k tomu, dělat to tak, jak to dělám. Mě ta reakce vlastně překvapila natolik, že jsem ani hned nedokázal patřičně reagovat, a vysvětlit proč to tak dělám. No, aspoň jsem si to v hlavě utřídil.
    19. 11. 2012 21:07 (aktualizováno)
  • Brian called Brian

    Tak se ve firmě rozhodli, že změní systém řízení databáze u ERP. Takže už všechny sloupce nebudou mít prefix t$ ale t_. Mě osobně je t_ sympatičtější, ale nic to nemění na faktu, že mám pár nástrojů, ve kterých se k té databázi připojuju, a které budu muset upravit. Ještě, že mám SQLAlchemy. Mám SQLAlchemy, takže vím, že to půjde nějak jednoduše. Vpodstatě řeším 2 problémy. Jeden je, abych v definici tabulek nemusel všude přepisovat t$ na t_…
    14. 11. 2012 21:05
  • We want... a shrubbery!

    Mezitím jsem narazil na fanstatic. Dělá zčásti to, co potřebuju – je to middleware, který mi přeloží třeba less, a teoreticky i Google Closure (ikdyž pro něj ještě nemají modul), ale když to vezmeme v kombinaci s Pyramid pomocí pyramid_fanstatic, tak to i při každé změně resources (css, js) restartuje aplikaci. Nebude to úplně ono, ale může to zjednodušit i base šablonu, už proto, že do ní nebudu vypisovat žádná css ani žádné js. To mi tam vloží middleware…
    28. 10. 2012 20:46
  • Nine-bladed sword

    I od javascriptařů se můžeme něco přiučit. Nedávno jsem viděl v akci framework Este (když už o tom mluvím, tak články Dana Steigerwalda na Zdrojáku dávají smysl), a v něm je jedna pro mě nová věc. Uloží styl ve stylusu (něco jako lesscss), hlídač souborů uvidí, že se změnil, a hned zavolá překlad. Uloží coffee script, a stane se vpodstatě totéž. Máte to ve svém frameworku? Já ne. Hmmm, já sice v coffee scriptu nepíšu, ale ten css preprocesor je pro mě s tímto přístupem hned mnohem přitažlivější.
    21. 10. 2012 16:14
  • Tři pokud ano

    Python má poměrně zajímavou learning curve. Vzpomínám si, že když jsem poprvé viděl jejich návrh ternárního operátoru, tak jsem se zděsil. Teď po pár letech jsem to konečně poprvé použil, a zjistil, jsem, že to vlastně funguje perfektně, a přesně tak, jak to popisovali: /---pre result = numerator/denominator if denominator else 0 \---
    16. 10. 2012 18:45
  • Pět. Tři. Neboli jednoduché počty

    SQLAlchemy je nekonečný zdroj inspirace. Několikrát jsem si řekl: Jak to asi dělají. A protože je to Python, tak jsem za okamžik věděl. Buď jsem na to kápnul sám (Wu-Shiho kleště), nebo jsem se podíval do kódu. O co se s vámi podělím dnes? Nadefinujete si tabulku, třeba takhle: /---pre person = Table(„person“, metadata, Column(„id“, Integer()), Column(„name“, Unicode()), Column(„address“, Unicode()), Column(„sex“, Integer()), Column(„regtm“, DATETIME()), ) \---
    12. 10. 2012 18:55 (aktualizováno)