Hlavní navigace

Vlákno názorů ke článku Střípky solárního barona 02 - boiler a wattrouter od TakyPatrik - Na úpravu toplného tělesa bojleru měl nedávno video...

 • 6. 12. 2021 11:46

  TakyPatrik (neregistrovaný) 2a02:768:782b:----:----:----:----:----

  Na úpravu toplného tělesa bojleru měl nedávno video "ampérák" (YT).

  Nízká teplota vody v bojleru má i tu nevýhodu, že teplá voda vám dříve dojde. Pokud vodu ohříváte alespoň na 60°C, tak si ji při odběru běžně mícháte se studenou. Čím nižší teplota, tím větší je potřeba bojler, takže ve výsledku se nic neušetří.

  Na sprchování sice stačí nižší teplota, ale na mytí nádobí už většinou chcete teplotu teplejší.

 • 6. 12. 2021 14:38

  Trident

  To zalezi na velikosti zasobniku. Pokud pouzivate ten maly integrovany v kotlich - rikam tomu spis "prutokac s bufferem" - tam je tech 50-60 jedno. Kdyz je ale velka nadrz - a to u vetsiny kombinovanych ohrevu je zadouci, tak tocit to na 60 nedava smysl.

  Tepla voda se stiha doohrivat 10kW kotlem za paralelniho behu dvou koupelen bez problemu.

  Krom toho teplotu na vystupu z nadoby na TUV hlida smesovaci ventil takze z nadobu leze stabilne. I kdyz to solar ohuli, ze smesovaku jde vicemene 40-50.To by mel byt pro tyto instalace zaklad. Protoze kdyz se slunce zadari, voda muze byt fakt nebezpecne horka.

  Nekdo tady zminil decka. Fakt bych nechtel popaleniny z teple vody. A kdyz uz tak jen lehke.

  Otazka pouzivani te ktere teploty je dost slozita i s ohledem na izolaci trubek a jejich delku. Nekde kde jsou kovove trubky v primem kontaktu ze zdi a bez izolace proste nezbyva nic jineho nez to "ohulit".

  Sprchovani. Nejsem normalni chlap ktery smrdi cely tyden. Jako metrosexual se nekdy koupu 2x-3x denne.