Hlavní navigace

Torrenty nebudou, my budem

27. 8. 2009 12:37 cleb

Na živě.cz vyšel článek o tom, že po TPB se nyní ochránci autorských práv zaměří na tracker mininova. Zpráva není nijak moc zajímavá, ale zaujala mě diskuze pod ní.

Skoro to vypadá, jako by se s tím některým lidem zbořil svět, nebo přinejmenším změnil na šedé místo bez zábavy. Diskuze je plná příspěvků typu „Tak už nebudem sledovat filmy, poslouchat hudbu a hrát hry“. Jako by lidi zapomněli, že z internetu se dá reálně stahovat teprv pár let.

Internet mám doma až od roku 2001, ale jsem si téměř jistý, že jsem i před tím poslouchal hudbu, sledoval filmy, a hrál hry. Pravda, člověk neviděl film hned po vydání, pokud si na něj nechtěl zajít do kina, ale vadí to? Jsou filmy po pár letech, co se dostanou do televize/videopůjčoven snad o něco horší než nové filmy? Stačí si nenechat vyslepičit konec od lidí, kteří to viděli v kině. A na film, který chcete opravdu vidět si do toho kina zajít – na tom velkém plátně to stejně vypadá lépe než na vašem 17" monitoru, navíc k tomu máte kvalitní prostorové ozvučení. A navíc pak ještě můžete vyzradit děj filmu lidem, které nemáte rádi.

Hry si zase člověk buďto koupil s časopisem level/score, nebo přepálil od kamaráda. Takhle se člověk často dostal i k méně známým, ale přesto zajímavým titulům, které by si dneska nezahrál, protože neměly dostatečnou reklamu. A hudba? Ta se přece kopírovala nejen bez torrentů, ale dokonce bez počítačů. A stejně jako u her tím způsobem člověk objevil i méně známé skupiny, které by jinak ani neznal.

Takže bych to neviděl tak černě. Torrenty nebudou, my budem (snad). A nebo ne, poslední torrent tracker určitě shodí v roce 2012 a to způsobí konec světa.

Sdílet