Hlavní navigace

TUX: Svět Linuxu od Raven2cz - 3.díl - Arch Linux Base Instalace

26. 9. 2021 12:49 Antonín Fischer

Popis videa

Link na tento díl a materiály

Popis videa

Základní instalace Arch Linux krok za krokem s detailním vysvětlením.

Blog informace

Z předešlého dílu použijeme náš připravený Virtualbox s Arch Linux ISO. Nyní již můžeme přistoupit k instalaci základního systému.
 Tento díl je obsahově náročnější než většina dalších dílů. Buďte trpělivý a postupujte pomalu. Vždy když si uvědomíte, že jenom tupě opisujete příkaz a nevíte, co dělá, zastavte video a podívejte se do dokumentace na internetu pro další pochopení souvislostí. Nemá smysl první instalace uspěchat!
Pokud se Vám instalace nepovede na poprvé, opět je to normální. Vymažte pomocí cfdisk partitions a začněte znovu. Pokud samozřejmě víte, co jste udělali špatně, každý krok lze opravit, ale ze začátku je jasné, že často nebudete vědět, co se mohlo pokazit, protože chyby jste si nevšimli.
Běžnou popisovou manuální instalaci lze při rychlém připojení k internetu stihnout do 10 minut. Nejrychlejší zdokumentovaný speedrun na youtube je 1:14 min (ruční!)
Ve vašem případě se ale nejedná nyní o rychlost. Věřím, že základní instalace se čtením dokumentace zabere něco kolem 2 hodin. 
Přeji úspěšnou instalaci. Potkáme se u dalšího dílu, již v přihlášeném stavu do svého nového systému…

Sdílet