Asi už to víte. V době, kdy se to stalo, jsem někde četl zajímavý komentář, který mi vyzněl tak, že dnes už jenom idiot používá RSS, a že to zajímavé se děje na twitteru, se kterým je ovšem potřeba umět pracovat. Tak jsem se i já, člověk dost nespolečenský zaregistroval na twitter, a začal něco followovat nebo jak se to řekne česky. Ovšem, pořád je tu pár zdrojů, které bych rád aspoň trochu sledoval, na twitteru nejsou, ale mají rss.
Tak to zkouším s ifttt.com. Zkratka je to veselá. Znamená If this than that, a dělá to, že když se něco někde stane, tak něco udělá – typicky – někam to pošle. Tak jsem si udělal druhý účet na twitteru, který sleduju, a do kterého mi ifttt posílá tweet, když se něco objeví na těch rss kanálech. Funguje to hezky zrušil jsem účet na Feedly a odinstaloval gReader, který mi s feedly stejně nějak neseděl. Když se chci k něčemu z twitteru vrátit, tak si to pošlu do GTD a je to.
1) Chybí ti http:// v odkazu.
2) Není to trochu padlé na hlavu používat mikroblogovací službu (jejímž původním smyslem bylo zveřejňování „statusů“ – krátkých textů o tom, co člověk právě dělá nebo jak se cítí) ke sdílení odkazů nebo vedení diskusí? O něco lepší je Google Plus. Ale co třeba takový Reddit.com? Ten je na to jako dělaný. Nebo nějaká jiná (třeba česká) služba na sdílení a hodnocení odkazů.
Dovod preco stale pouzivam RSS citacku je, ze mi ponuka nahlad clanku (ak nie priamo cely clanok) a tak si vyberam, co otvorim a co nie. Tych par znakov na twittri (okliestene este o URL) mi vacsinou neda informaciu, ci odkazovany clanok stoji za precitanie.
Cez RSS sledujem desiatky webov produkujuce stovky clankov denne.
Cez twitter by to bolo nezvladnutelne.
Franta:
1) Děkuju.
2) Padlé na hlavu to být může, ale ne z toho důvodu, že je to původně mikroblogovací služba na zveřejňování statusů :-) Pro mě to funguje, twitter je prostě flow, a já mám v něm věci, které můžu ignorovat. G+ mi na tohle přijde moc těžkopádný. Taky, je celkem jedno, k čemu byl twitter původně určen, lidé ho používají takhle, a je to. Když už jsem psal o ifttt, tak ten určitě umí posílat na G+, ale pro mě to nebude :-)
A pro Rado1: právě, že každý to bude mít jinak.
Mi prostě vadí ten princip, že kdejakej velkej bratr musí mít můj kompletní profil, nejlíp pospojovanej se všema ostatníma profilama. Nic proti triggerování, to je fajn princip. Ale proč by někdo musel trackovat moji aktivitu na vyšší než IP vrstvě? U RSS je v logu záznam že to a to IPčko si řeklo o ten a ten fajl a šmitec. Maximálně, žš si o něj řiká pravidelně. To je všechno, co je potřeba pro uskutečnění tý transakce. U tadytěch "sociálních služeb" maj moje sociální okolí, přehled toho, na co reaguju a co vysílám do světa. Informace se čim dál víc spojuje s identitou, ať už skutečnou nebo pseudonymní, ale to je v důsledku jedno.
arken: Možná jsem naivní, ale nemyslím si, že tím, že si ty služby držím odděleně, si moc pomůžu. Když si vezmu, že na net lezu přes asi tak 2 providery, tak už ti to můžou pospojovat (netvrdím, že to dělají, ale předpokládat, že to nedělají by bylo naivní), k tomu přijde NBÚ, který to z nich dostane, když bude chtít, a pak NSA nebo KGB, která to dostane z NBÚ když bude chtít.
[5] Proto je dobré používat bezpečné SSL/TLS (HTTPS v tomto případě). Potom MITM ví jen to, na jaké servery se připojuješ, např. že chodíš na Root, Seznam, Ábíčko… ale neví, co tam děláš, jaké články si čteš, jakou přezdívku tam máš, jaké komentáře píšeš atd. Tyhle informace mají jen provozovatelé těch služeb – je to určitá decentralizace, roztříštění informací mezi více mít – znesnadňuje to případný útok a zvyšuje pravděpodobnost jeho odhalení.
[7] Ano, proto jsem záměrně napsal „bezpečné SSL/TLS“ – protože jsem tím myslel bezpečný způsob využití této technologie (ne stav, kdy máš mezi důvěryhodnými CA kdejaký hnůj a vůbec to neřešíš – takový stav bych označil jako „nebezpečné SSL/TLS“). Další věc je používání děravých protokolů/šifer, o to se opět musíš starat a určité kombinace taky nelze považovat za bezpečné SSL/TLS.
Pro ty, kterým chybí Google Reader, a nebazírují na aplikaci do mobilu (vystačí s webovým přístupěm), mi přijde ideální The Old reader ( http://theoldreader.com ) - vznikl kdysi, kdy Google Reader měnil design a ovládání, jako zpátečnická reakce zachovávající původní vzhled.
Něco takového jsem hledal, ale po vyzkoušení zklamání. Neumí to to co jsem hledal:
mám účet na FB, ale nepoužívám to
nicméně jsou tam veřejně přístupné stránky na kterých se objevují informace co mě zajímají, ale musím na ně chodit přes web, když si vzpomenu
myslel jsem že mi bude umět poslat do twitteru příspěvky olajkovaných (nebo co) stránek
škoda
pokud někdo ví jak, tak by mě to potěšilo
Jmenuju se Petr Blahoš. Programuju něco přes 20 let. Tady se snažím psát hlavně o Pythonu, webovém frameworku Pyramid, a občas i o něčem úplně jiném.
Přečteno 19 397×
Přečteno 11 920×
Přečteno 9 489×
Přečteno 8 943×
Přečteno 8 729×