Odpovídáte na názor ke článku Temná strana linuxu - spouštění procesů.
@28 Čekat na dokončení procesů není potřeba. Pokud nastavíte, že signál SIGCHLD je ignorován, zombie nevznikají.
Bývá zvykem selhání execu zalogovat do stderr, takže jde poznat, co se stalo. Pokud opravdu potřebujete, aby se o tom dozvěděl rodič, stačí, když předá rouru s close-on-exec, a po neúspěšném execu do ní zapíšete, co se stalo.
Intenzivně se zabývám programováním zejména v jazyce C++. Vyvíjím vlastní knihovny, vzory, techniky, používám šablony, to vše proto, aby se mi usnadnil život při návrhu aplikací. Pracoval jsem jako programátor ve společnosti Seznam.cz. Nyní jsem se usadil v jednom startupu, kde vyvíjím serverové komponenty a informační systémy v C++
Přečteno 66 437×
Přečteno 30 282×
Přečteno 27 598×
Přečteno 26 433×
Přečteno 25 201×