Nejlepší je, když různé online služby vyžadují po uživatelích poměrně silné heslo a hned vzápětí mu umožní (z velké části donutí) udělat díru v podobě nápovědy. Kdo může asi vědět, že moje matka se za svobodna jmenovala Nováková nebo že můj oblíbený herec je Jim Carrey, že ano...
Souhlasím víceméně s freem4nem - určitá přiměřená politika ano, ale dělat bezpečnostní opatření jako pro Pentagon, když prodávám brambory a zelí, to moc spolu nejde dohromady. To je i odpověď na ty uřezané prsty - pokud prodávám brambory, je pravděpodobnost, že mě unese bramborová mafie, dost nízká. ;) Zamyslel bych se i nad tím, že PIN u mobilů a bankovních karet má 4 číslice (a většinou se nemění za celou dobu existence SIM karty / platební karty), bezpečnostní kód bankovních karet má 3 až 4 číslice. Proč asi? Protože si banky uvědomují, že lidi jsou jenom lidi.
Password managery, v některých případech autorizace pomocí SMS, tokenů, otisky prstů, to dává smysl. A souhlasím i s Trskem v tom, že firma může mít přísnou politiku hesel jak chce, pokud dostane každý jouda notebook nabitý nešifrovanými daty, aby mohl předstírat práci i po večerech a o víkendech, každý druhý uživatel si může vyjet veškerá data za půl roku najednou na flešku a odnést, kam se mu zlíbí, to podle mě není úplně řídký případ.
Vo voľnom čase sa venujem staručkému Turbo Pascalu na stránke www.trsek.com. Inak programujem v C/C++, PHP, SQL.
Přečteno 28 765×
Přečteno 24 694×
Přečteno 24 097×
Přečteno 23 086×
Přečteno 22 757×