V první řadě díky za seriál - musí to dát hodně práce a pozitivních reakcí se moc očekávat nedá (protože prostě jsme na internetu). Za druhé oceňuju, že většina dnešního článku je text, sledovat videa většinou nestíhám.
A za třetí klobouk dolů, je vidět, že do frameworku šla fakt hromada času a spoustu toho umí. Můj šálek kávy to není (obecně nemám rád generování kódu a ani Laravel se mi moc nelíbí - používám Symfony s vlastní nadstavbou), ale určitě existují lidi, kterým jeho filozofie bude bližší.
Kosmetická poznámka k videu - je hrozně potichu. Musel jsem vytočit hlasitost úplně na maximum, abych něco slyšel.
Faktická poznámka k videu - Jet TODO list nedělá úplně to stejné, v Laravelovém byly tlačítka "Mark as complete" jako formuláře, které odesílaly POST request (což je správně), v Jet jsou to GET odkazy. O kolik by se řešení v Jetu zkomplikovalo, nedokážu posoudit.
Ohledně Composeru nemůžu souhlasit, ale opět je to subjektivní záležitost. Zkuste ale zapřemýšlet, jestli nechcete Jet nabízet i jako Composer balíček. Můžete se zbytečně připravit o uživatele, kteří Composer mají rádi.
Srovnání množství věcí, co dělá při requestu Laravel vs Jet je fajn, ale tvrzení, že "s rostoucí velikostí projektu se ten rozdíl v neprospěch Laravelu bude více a více prohlubovat" podle mě neplatí. Naopak ten overhead na request bude konstantní a u složitější aplikace se víc ztratí.
Každopádně díky a těším se na další díl :-)
Jen si dovolím zdůraznit to, že v Jet je vše vyměnitelné.
Například autentizace a autorizace je kontroler + modul. To je v aplikačním prostoru. Tedy když vám nevyhovuje předpřipravená implemetnace, je snadné si to upravit, nebo udělat vlastní (například napojenou na podnikovou doménu) a tak dále.
Rámcově jde o to, že nemusíte pustit composer a rovnou je vše připravené k práci.
Ale zároveň je to celé modulární. Úplně vše je tam modulární. I práce s chybami je modulární. Autentizace a autorizace je modulární a tak dále. A ty jednotlivé stavební kameny můžete modifikovat či vyměňovat a při tom zůstane zachován celek.
Je to vlastně micro service architektura. S tím rozdílem, že mezi micro services není žádné HTTP rozhraní (ani SOAP, ani REST), ale běžné OOP rozhraní.
Ale jak mě napadá, tak přirovnání k micro services je asi nejvýstižnější.
Díky za perfektní reakci!
Ano, máte pravdu se zvukem. Zápasím s tím. Mám profi mikrofon, extra "zvukovku" a ty tak výsledek nic moc. O této oblasti nic nevím (dělání videí pro YT) - učím se za pochodu :-) Snad se to zlepší a pokud má někdo nějakou radu, díky za to!
Ano, to co píšete o Coposeru je ke zvážení. Taky mi to vrtá hlavou. V tom máte asi pravdu, ještě popřemýšlím. Ale mě jde primárně o ten koncept "nějak něco poskládat" bez znalosti co vlastně. To vnímám jako potenciálně nebezpečný trend ...
Budu se snažit hodně psát, ale pokud si uděláte čas na videa, budu rád. Ve videu toho mohu ukázat víc a názorněji - alespoň se mi to tak osvědčilo vůči koncovým uživatelům našich projektů :-) A na tom zvuku fakt zamakám ...
Díky moc za velice příjemnou reakci!
Mirek
Přečteno 20 713×
Přečteno 18 551×
Přečteno 17 778×
Přečteno 17 524×
Přečteno 16 221×