Hlavní navigace

Vlákno názorů ke článku Domácí wifi mesh pomocí Xiaomi Mi Router AX1800 od wocis - Jak tu někdo již zmiňoval TP-Link (mám archer...

 • 29. 4. 2021 18:03

  wocis

  Jak tu někdo již zmiňoval TP-Link (mám archer C6 a C7). Nedávno jsem asi po roce aktualizoval openwrt na nejnovější 19.XX.YY a zjistil jsem, že v luci už je 802.11r k zakliknutí (dříve s tím bylo nějaké harakiri na cmdline, které mi nefungovalo).
  Naklikal jsem, restartnul a světe div se od té doby mi funguje "roaming" nebo chcete-li "mesh". Nechtěl jsem tomu věřit, tak jsem si ještě zapnul debug ve wpad a fakt krásně vidět, jak to udělá FT (re)auth v případě přechodu mezi zónami u zařízení, která to v mé síti umí. Zařízení, která to neumí fungují asi tak stejně jako dříve, kdy jsem měl stejné SSID a heslo na různých kanálech. Prostě jim trvá déle než se přepojí a dojde k výpadku.
  Zkoušel jsem s Xiaomi telefonem vowifi call a ten přechod to přežije také.
  Ještě jsem pro srandu zkusil přitáhnout k těm tp-linkům další vlan, do ní jsem dal "guestwifi" a na ní funguje 802.11r také.
  Jediné co jsem pak ještě udělal je to, že jsem rozdělil 2.4GHz a 5GHz zvlášť na vlastní SSID - nějak mi nejde donutit zařízení, aby primárně používaly 5Ghz, když mají k dispozici obojí s dobrým signálem.

  Tedy souhlas s názory - že pokud nechcete utratit moc peněz s nejistým výsledkem - doporučuju v první řadě jít po zařízení, kam jde napálit rovnou openwrt.

 • 29. 4. 2021 23:30

  k3dAR
  Stříbrný podporovatel

  take sem si nedavno zatrhavatka 802.11r vsiml, ale jeste nezkusil, jen sem dodal podporu WPA3... mam 3x TP-Link C7, WDR4300, WR1043ND, na vsech OpenWRT, jako uzivatel a priznivce GNU/Linuxu pro me neni Mikrotik alternativa, s tim ze v routerech takto mam nahrazenej ash za bash, dropbear za openwrt, doinstalovanej midnight commander a byobu(@tmux)+re­surrect.sessi­ons, rsync, wget, curl... a pohoda ;-)