Odpovídáte na názor ke článku Quo Vadis, Xubuntu?.
Xfce je IMHO takový optimální kompromis mezi uživatelskou jednoduchostí a přívětivostí (prakticky kompletní chování nastavitelné ve Správci nastavení Xfce 4) na straně jedné a nároky na výkon na straně druhé. LXDE je velmi zajímavý koncept, ale ještě ne vše je dotažené do bezproblémovosti (hlavně LXPanel mě poslední dobou trochu zlobil). Takže Xfce zatím zůstává číslem 1. Pokud bych potřeboval něco opravdu lehkotonážního, tak asi sáhnu po holém Openboxu, Pekwm apod.
Bylo by příjemné, kdyby LXDE zvolila za primární prostředí nějaká trochu větší distribuce (TinyMe zdá se skomírá...). Dalo by se pak očekávat odstranění nedostatků a lepší sladění jednotlivých nástrojů (díky posílení vývojářské základny). Pak by asi LXDE mohlo začít šlapat "velké trojce" (Gnome, Xfce, KDE) docela slušně na paty.
Ale v lehkotonážním desktopu je zatím IMHO větší problém s Webovým prohlížečem. Firefox moc lighweight není. Midori teprve zraje. Kazehakase podporuje XUL i Webkit, ale slyšet o něm moc není.
Menom Stanislav Hoferek, prezývkou Elven, vystupovaním blázon. Vážim si kreativitu, odvahu a ľudské práva.
Tvorím linuxovú distribúciu Greenie. Píšem knihy, kde sa mi najviac páči tvorba literárnych postáv, pomáham začiatočníkom v Linuxe, tak ako pomáhali mne. Mám rád ťahové stratégie, metalovú hudbu a ťažké scifi. Zaujímam sa o politiku, vesmír, Linux, literatúru, históriu, náboženstvá a filozofie. Obľúbená myšlienka:
„Smejte sa nám, že sme iní, my sa vám smejeme, že ste všetci rovnakí“
Přečteno 98 026×
Přečteno 36 858×
Přečteno 29 435×
Přečteno 26 229×
Přečteno 26 062×