Ze zákona, volby jsou přímé, rovné a tajné. Přímé - nemohu svoji volbu na někoho delegovat, k volebnímu zařízení se musím dostavit osobně, případně hlasovací zařízení se "musí dostavit" za mnou. Rovné - každý má jeden hlas. A tajné - nesmí se dát zjistit, jak kdo hlasoval.
První dvě podmínky jsou v pohodě, problém je s tou tajnou volbou, jak hlas "ztajnit", jak zařídit, aby hlasování Franty Vopičky bylo k nerozeznání od hlasování Máni Vopršálkové a dalších x milionů voličů... Aby byl seznam voličů, kteří volili zcela oddělen (na stejné úrovni, jako je dnes) od volebních hlasů. To vidím jako problém a dost by mě zajímalo estonské řešení. Nehledě na další podmínky (hlasovat může jen člověk na určitém teritoriu, např.)
Menom Stanislav Hoferek, prezývkou Elven, vystupovaním blázon. Vážim si kreativitu, odvahu a ľudské práva.
Tvorím linuxovú distribúciu Greenie. Píšem knihy, kde sa mi najviac páči tvorba literárnych postáv, pomáham začiatočníkom v Linuxe, tak ako pomáhali mne. Mám rád ťahové stratégie, metalovú hudbu a ťažké scifi. Zaujímam sa o politiku, vesmír, Linux, literatúru, históriu, náboženstvá a filozofie. Obľúbená myšlienka:
„Smejte sa nám, že sme iní, my sa vám smejeme, že ste všetci rovnakí“
Přečteno 98 270×
Přečteno 37 390×
Přečteno 29 737×
Přečteno 26 778×
Přečteno 26 778×