Hlavní navigace

Úvod

24. 9. 2020 7:31 Random Guy

Brian Krebs: „These days, complaining about being scanned is about as useful as griping that the top of your home is viewable via Google Earth. Trying to put devices on the Internet and then hoping that someone or something won’t find them is one of the most futile exercises in security-by-obscurity.“

Stát utrácí miliardy za různé informační systémy a v naprosté většine jde z pohledu bezpečnosti o katastrofu. Všichni o tom ví ale nikdo to v podstate neřeší. NUKIB vydáva brožurky, doporučení ale má to stejný účinek jako brožurka od jehovistů.

Rozhodl jsem se na základní bezpečnostní nedostatky poukazovat a cokoliv je veřejne dostupné sem prostě napsat. Ministerstva, nemocnice, města,… Nevidím do interních systémů, nechci krást data ale to že někdo má Xpčka v doméne dostupné z internetu  a můžete využít kteroukoliv známou zranitelnost protože je nikdo nikdy nezáplatoval je proste lajdáctví. Zranitelnosti se snažím nahlasovat, v naprosté vetšine případů ale není jasné komu takže spoléhám na generické e-mailove adresy s mizernou pravdepodobností předání informace odpovědnému člověku. 

Jsem cizinec, česky se snažím mluvit, česky se snažím psát ale určite najdete chyby které Word neodchytí.

Sdílet