Hlavní navigace

Krátce o mně a o mém blogu

24. 4. 2018 1:41 (aktualizováno) Petr Suchý

Jmenuji se Petr Suchý. Je mi (now.year – 1986) let. Jinak řečeno, právě teď je mi 32 let. Pocházím ze západních Čech. Konkrétně z města Sokolov, kde bydlím i v současné době. Přestože tématické zaměření tohoto blogu, může vypovídat o něčem jiném, nejsem žádný IT technik. Já jsem totiž elektrotechnik! Alespoň podle výučního listu. Tomu také odpovídají moje dosavadní pracovní zkušenosti. Pokuď bych hovořil pouze o těch „oficiálních“ zkušenostech. Tím myslím, založených na nějaké pracovní smlouvě.

Možná vás v tuhle chvíli napadlo: co může vědět vyučený elektrotechnik o věcech jako je hacking, kybernetická bezpečnost nebo programování? Troufnu si říct, že docela dost. Je to totiž můj dlouholetý koníček. Lépe řečeno kůň, kterému se věnuji asi od 14 let. Také jsem se tím pokoušel v minulosti živit. Neoficiálně. Popravdě to nedopadlo moc dobře. To teď necháme raději stranou, ale v této souvislosti mě napadá další téma pro můj blog – právo resp. trestní právo. Velice aktuální a zajímavé téma. Zejména ve spojitosti s kybernetickou kriminalitou. Vida, mám o čem psát. Jak kvalitně, zajímavě a často to dokážu, budete mít možnost posoudit až v budoucnu.

Také si říkám, zda to není poněkud staromódní. Psaní pro weblog. Vlastně mě docela překvapilo, že si ho ještě vůbec můžu někde založit. Bloger, WTF? Pamatujete doby, kdy chtěl být každý jako Radek Hulán, mít svůj blog, a psát nelichotivé články o Apple? To už je dávno pryč. Teď se o takových věcech nepíše na blogu, ale mluví ve videích na youtube. No, uvidíme. Každopádně mně se bude např. o programování lépe psát než mluvit. Proč? Tak schválně, zkuste něco říct třeba v jazyce C. 

Držte mi palce!

Sdílet