Odpovídáte na názor ke článku Co dělat po PRISM?.
[8.] Priznam se, ze jsem TOR zatim moc nestudoval, i kdyz to vypada, ze bych asi mel. Ale predpokladam, ze kdyz skrz to nekteri lide muzou propasirovat spojeni Bittorentu na trackery nabo i cely bittorentovy provoz, ze by snad slo i SMTP, POP, IMAP i se SSL, i kdyz SSL by z principu TORu asi nebylo nutne. Pokud to nejde, muzes si zalozit konspiracni adresu pres TOR aspon na webmailu a nikdy se tam jinak, nez pres TOR nepripojovat. Zkomplikuje se tim, i kdyz ne znemozni sifrovani mailu. Holt se bude muset sifrovat rucne nebo pres nejake klikatko, jako je v KDE. A pokud TOR Google odmitne, aby NSA mohlo lepe smirovat, muzes mit adresu na jinem, dostatecne proflaknutem serveru.
BTW, prave me napadlo, ze by bylo hezke, kdyby nekdo napsal aplikaci, ktera by automaticky, nekolikrat denne v nahodny cas poslala par sifrovanych zprav ruzne delky. Aby hosi z NSA meli trochu prdel. Kdyby si to nainstalovalo par milionu uzivatelu, meli by tolik sifrovanych mailu, ze by nevedeli, na koho se zamerit. Kdyby to umelo ofixlovato i hlavicky rady znamych maileru, pricemz by si clovek pri konfiguraci vybral, co chce predstirat, dost spatne by se jim detekovalo, co je co.
Nebezpečná kniha je připravovaná kniha Shaddacka a Klokánka, kterou
připravuje k vydání nakladatelství Dokořán. Cílem tohoto blogu je ověřování a diskuse různých myšlenek a fragmentů textů, které chystáme do knihy, případně které vznikají jako její vedlejší produkt. Cílovou skupinou jsou chytří, kritičtí, nicméně ne-IT čtenáři, pročež některé texty mohou pro čtenáře roota zavánět banalitou, nicméně jsme zvědavi na kritické komentáře od odborné komunity.