Absolútne nesúhlasím. Identifikátory by mali byť vždy 1 až maximálne 3 slová dlhé. Nikdy nie viac. A snake_case, nie camelCase. Existuje aj odborný článok a reálne merania jak dlho trvá čítať a porozumieť kódu, ktorý je písaný určitým spôsobom. A rozhodne desať slovné identifikátory v camelCase, nebodaj so skratkou, kde viacero písmen za sebou sú veľké, to čitateľnosť a rýchlosť pochopenia kódu len znižuje.
No suhlasit nemusite ale to je houby platne. Ziadny snake_case na premenne, max na konstanty. Java ma na to odporucanie priamo v definicii jazyka:
https://www.oracle.com/java/technologies/javase/codeconventions-namingconventions.html
Ak je tym dovodom to ze nechcete kod pisat tak aby tomu ostatni v teame rozumeli tak je to arogancia z vasej strany. Kludne to nepouzivajte s tym problem nemam.
Existuje milion dalsich pravidiel ktore si firmy stanovuju ako kriteria kvality odovzdavaneho kodu. Menna konvencia je absolutny zaklad a clovek potom vyzera velmi neprofesionalne.
Vaše úvaha je elementárně chybná už tím, že ji celou zakládáte na předpokladu, že jinak tomu ostatní lidé z týmu nerozumí. Jenomže oni tomu rozumí a to, co tu vykládáte jsou vaše hypotézy a dojmy, to je celé.
Jmenná konvence je základ. A já a nejen já tvrdíme, že ta, co se používá zhusta v Javě, zvlášť ta, co v ní používají někteří vývojáří mající stejně sebestředný jako hloupý dojem, dojem, že jsou pánibozi, je často buď špatně sama o sobě, nebo některými naprosto špatně uchopená. A o to více se pak často titíž bijí za to, že je to je jediná správná zjevená pravda.
Vidim ze mate z java programatorov nejaky komplex. Trvat na mennej konvencii nie je bozsky komplex. :-D
Je to menna konvencia podla ktorej sa pise kod. Nie je firemne zavisla ani zavisla na programatorovi. Je zauzivana v celej komunite. Potom ked si pozerate cudzie kniznice alebo kod tak sa vam nekrizia oci.
martipoljak: Zatím jediný, kdo tu má sebestředný a hloupý dojem, že je pánbůh, jste tu vy. Napadáte tu jiné lidi a ještě tak obecně, že se to dá vztáhnout na každého i na nikoho. Přitom samotné vaše tvrzení je vnitřně rozporné a vypadá to, jako byste vůbec nevěděl, o čem píšete.
A já a nejen já tvrdíme, že ta, co se používá zhusta v Javě, zvlášť ta, co v ní používají někteří vývojáři
V první větě tvrdíte, že je nějaká jedna konvence používaná zhusta v Javě, za čárkou pokračujete tím, že z té jedné konvence lze zvlášť vyčlenit ještě jinou konvenci. Takže jste z jednoprvkové množiny vyčlenil jednoprvkovou podmnožinu, vedle které zůstala ještě jiná podmnožina, která je neprázdná. není to trochu zvláštní?
A celkově je váš komentář o tom, že jste obvinil nějaké vývojáře (neřekl jste, které) z používání nějaké konvence (neřekl jste jaké), ve které je něco špatně (nenapsal jste co). Takové univerzální hejtovací tvrzení, ve kterém není jediná věc, která by se dala ověřit nebo rozporovat. Prostě buď někdo má rád váš ničím nepodložený hejt a olajkuje vám to, a ostatní si řeknou „sakra co to je, vždyť nenapsal jedinou konkrétní věc“ a poklepou si na čelo.
Právě kvůli takovým zkratkovktým radám tu trollové jako @Filip Jirsák rozjíždějí svou zábavu.
U kódu se musí přemýšlet.
Všimněte si, že třeba @Dushino42 toto přesně nedělá.
Je-li symbol krátký, je to extrémní výhoda, protože to pomáhá čitelnosti.
Jenže jsou situace, kdy vhodný název pomůže, i kdyby byl delší. Například když smlouvu přiřazujete tak použijete názvy jako "payer", "recipient", "accountant", protože je to zrovna ta informace, která vás zajímá. Žádné typy, že je to kolekce, nebo podobné smetí tam nechcete vidět. I kdyby vám to IDE strašně rychle generovalo.
Je-li symbol krátký, je to extrémní výhoda, protože to pomáhá čitelnosti.
Právě naopak, krátké symboly čitelnost zhoršují.
Žádné typy, že je to kolekce, nebo podobné smetí tam nechcete vidět.
Programátoři to vidět chtějí. Protože to pomáhá srozumitelnosti. A zrovna přidání „s“ nakonec pro označení množného čísla fakt není něco, co by název výrazně prodloužilo.
Pracuji 8 let jako softwarový inženýr, specializuji se na backend a Javu. Na Root.cz jsem aktivní již 20 let. Jsem fanda do Unixu, který denně v práci použivám.