Hlavní navigace

Názor ke článku Testovanie distribúcií, profesionalita alebo amatérstvo. od Lael Ophir - [31] Ten první odstavec jsem nepochopil, zkuste prosím...

  • 26. 8. 2008 18:58

    Lael Ophir (neregistrovaný)

    [31] Ten první odstavec jsem nepochopil, zkuste prosím přefrázovat.

    Kde vidíte problém dostat se na command line do adresáře s dlouhým názvem? Triviálně to jde tak, že ve Windows Exploreru stisknete Alt+D (address bar), poté Ctrl+C (kopie cesty), a na command line tu cestu vložíte. V XP šlo cesty na command line i přetahovat přímo z Exploreru, bohužel ve Vistě už ne (ale zase viz shitf+pravá myš na souboru či cestě). Dále máte ve Windows doplňování tabem (přes XP bylo na jiných klávesách), a nakonec v nejhorším i klávesnici. Když nejste schopen znak napsat na klávesnici, můžete ho zkopírovat z výpisu příkazu dir, nebo nahradit otazníkem (wildcard). Když jsme u toho, co je proboha "makcen"? Vzbuzuje to představu ovoce, ale to asi nebude ono :)

    Pokud má někdo fyzický přístup ke stroji, je ochrana prostředí před působením takového člověka velmi problematická. Není problém, aby třeba nabootoval z klíčenky či CDčka, a nainstaloval tak malware.