Hlavní navigace

Názor ke článku Testovanie distribúcií, profesionalita alebo amatérstvo. od Lael Ophir - [71] Pokud vám systém padá při startu, na...

  • 31. 8. 2008 14:28

    Lael Ophir (neregistrovaný)

    [71] Pokud vám systém padá při startu, na BSOD najdete potřebné detaily. Samozřejmě si také můžete nechat udělat boot log. Na stránkách MS pak zjistíte, jaké jsou parametry pro jednotlivé bugcheck kódy, a tedy k jaké chybě došlo. Možností, jak problémy řešit, je celá řada. Ovšem musíte o nich vědět. In place upgrade je samozřejmě řešením, i pokud nevíte, co problém způsobilo.

    Ano, v XP šlo o jedno dialogové okno. Ve Vistě ale těch nastavení je více, konkrétně 7, a jedna z těch věcí má 3 taby, tedy celkem 10 tabů. Navíc jsou některé dialogy ve stylu Win95 (fixed size), a jiné ve stylu Visty, což bych viděl jako větší prohřešek. Tohle nacpat do tabů už není tak skvělý nápad. Jestli je to krok zpátky, do záleží na tom, jak často uživatelé danou věc používají, o kolik si pohorší při přecházení mezi dialogy, a jak lépe či hůře se jim bude nastavení hledat. Rozhodně bych to neviděl tak jednoduše, jako vy.