Hlavní navigace

Názor ke článku IT, normy a legislativa od Prostě průměrný člověk - to [8] já s vámi moc nesouhlasím, normy jsou...

 • 6. 2. 2008 11:15

  Prostě průměrný člověk (neregistrovaný)

  to [8]
  já s vámi moc nesouhlasím, normy jsou do jisté míry potřeba aby se unifikoval přístup k problémům. Zmíněný příklad se sekačkou můžeme ihned vyřešit: představte si souseda který si koupil super extra výkonnou sekačku co má 140 decibel a začne s ní v 8 hodin ráno sekat... to se mám s ním jít soudit? On namítne že sekačka se prodávala standardně v krámě na sekání zahrad u domů a tudíž ji využívá k tomu k čemu je určena, v 8 hodin ráno již neplatí noční klid apod... tím že se stanoví že sekačka má mít maximální hlasitost se globálně vyvarujete takovým problémům na mikro-úrovni.

  Druhý příklad s pářením veverek, nevím jestli jste odborník na zoologii, já ne, ale vím, že míchání druhů v historii občas vedlo k, řekněme mírně, destabilizaci, ze stejného důvodu by mohlo být trestné vypustit 20 tygrů do centra města.

  Možná vás budu šokovat, ale např. na telefonování je poměrně přísná norma kvality přenosu zvuku.. to koukáte... a dokonce se mnoho lidí domnívá že je velkým problémem že na VOIP služby žádná není... to zase koukáte co?

 • Diskuse byla uzavřena.