Hlavní navigace

Názor ke článku Informovanost o GNU/Linuxu od x-lukas - to [11] & [12]: Kde prosím míchám pojmy...

 • 5. 4. 2008 17:59

  x-lukas (neregistrovaný)

  to [11] & [12]: Kde prosím míchám pojmy Linux a GNU/Linux? V článku používám výhradně výraz GNU/Linux, až na případy, kdy se jedná o reprodukci přímé řeči. Dále - už jsem to psal v minulosti několikrát, a na různých místech - ale budiž zopakuji to ještě jednou zde.

  => Termín Linux používám běžně v hovoru jako zevšeobecněné označení pro distribuci GNU/Linuxu. Proč? Je tak jednoduše vžitý.
  =>Termín GNU/Linux používám v případě, když píši nějaký (odborněji) zaměřený text a je zde proto větší potřeba na exaktnost vyjádření.
  => Termín distribuce GNU/Linuxu používám v případě, když chci někomu ukázat jak perfektně znám terminologii :-D

  Čili - rozdíl mezi Linuxem, GNU/Linuxem a distribucí GNU/Linuxu samozřejmě znám. Je to ostatně i jedním z prvních témat, o kterých jsem na mé bývalé škole mluvil. Mezi námi dvěma je rozdíl, já nepovažuji člověka za blbečka, když nezná rozdíl mezi kernelem a OS. (Třeba pro takového "blbečka sociologa" je to "zcela zásadní" informace)

  Co však už vážně nechápu, je Vaše vypíchnutí slova organisace?

  to [13]: Á, už to vidím. Ten příspěvek jsem četl. Krásná ukázka praktické aplikace, jen víc takových příkladů. V tomhle směru přeji hodně úspěchů.

 • Diskuse byla uzavřena.