Hlavní navigace

Názor ke článku Informovanost o GNU/Linuxu od Jan Šimůnek - Problém vidím i v samotném přístupu autorů distribucí: Tisíc...

  • 5. 4. 2008 14:53

    Jan Šimůnek (neregistrovaný)

    Problém vidím i v samotném přístupu autorů distribucí:
    Tisíc a jeden problém s příkazovým řádkem se dá vyřešit přes MC. U Mandrivy v brožuře od pana Bíbra by se na něj daly najít desítky odkazů. Nicméně na instalačním DVD není, takže kdo neinstaluje připojený z internetu, má smůlu. A když jsme u té Mandrivy: zprasili tam totálnš připojování disket (v předchozích verzích se disketa "chytla" po vložení do mechaniky sama, v M08 se musí explicitně připojit; mají na to nějaklé pochybné grafické udělátko, dokonce ho náš IT pracovník i zprovoznil, ale po rebootu přestalo fungovat. Takže su, heslo, mount ... umount ...).
    A právě to jsou věci, které jednoznačně kohokoli neznalého od linuxu odradí. Přestože spousta věcí se na tom dá dělat jednodušeji a efektivněji. Už si např. nedokážu představit, že bych programoval nebo TeXoval pod Win a po každé, i nepatrné, změně ve zdrojovém kódu vypínal editor a čekal, až systém zpřístupní jeho opravenou verzi dalším aplikacím (někdy až po restartu win).

  • Diskuse byla uzavřena.