Hlavní navigace

Názor ke článku Informovanost o GNU/Linuxu od vandrovnik - Ono to ve škole není jen o té...

  • 5. 4. 2008 11:55

    vandrovnik (neregistrovaný)

    Ono to ve škole není jen o té informovanosti studentů. Když mám jako správce na starost nějaký počet PC a budu chtít zprovoznit linux na nich tak, aby tam uživatelé měli všechen komfort a aplikace, na které jsou zvyklí z windows, strávím s tím _hodně_ času a výsledek většinou není moc jistý. Dost možná to bude mojí neschopností :), ale mnohdy jsou to i základní věci. (OpenSuse a přihlášení na Novell: stáhnul jsem OpenSuse 10.3, naivně jsem si myslel, že nastavit přihlašování na novellovský server bude hračka. Nebyla. Po x hodinách zkoumání jsem konečně zjistil, že Novell klienta pro 10.3 fakt neudělal, že se musí s nějakou berličkou nainstalovat verze pro 10.2 a pak kdesi cosi ručně. Nu a výsledek je, že stejně nenaskočí jako první přihlášení na Novell...)

    Nevím, jak jsou na tom ostatní admini ve školách, mně osobně by dost pomohlo, kdyby nějaký linuxový guru připravil step-by-step návod na zprovoznění těch věcí, na které asi na každé škole narazí. Prvotní přihlašování na různé druhy serverů budou asi řešit všichni, tisk asi taky... Povypínání automatických aktualizací, klonování instalací stanic jen za pomoci linuxu a bez nutnosti rozebírat PC...

    Také by dost pomohl seznam aplikací pro windows a k tomu uvedené alternativy pro linux s nějakým _hodnocením_. Na linuxu je sice úžasné, že na všechno je spousta variant, jenže všechny je nainstalovat, vyzkoušet a vybrat jednu nejvhodnější je opravdu hodně práce. Navíc práce, kterou budou dělat admini na každé škole a často asi dojdou k obdobným závěrům.

  • Diskuse byla uzavřena.