Hlavní navigace

TUX: Svět Linuxu od Raven2cz - 15.díl - KDE na plný plyn

31. 3. 2022 8:42 Antonín Fischer

Popis videa

Link na tento díl a materiály

Popis videa

KDE je desktopové prostředí pro masy. Kvalitní prostředí, animace, rozsáhlá konfigurace. Nicméně efektivita a ergonomičnost prostředí není dostačující. Tato nahrávka ukazuje základy konfigurace KDE a jeho přizpůsobení tak, aby odpovídalo standardům ergonomie a zlepšení efektivity práce prostředí. Grafické detaily a animační schopnosti drží na zlaté střední cestě, vzniká tak velmi dobrá kombinace pohledná na oko a zároveň stále efektivní pro práci.

Blog informace

KDE je předposlední díl tohoto seriálu. Cílem návodu je pokročilejší konfigurace, která umožňuje používat KDE aplikace v prostředí X11 a zároveň podporovat plnou konfiguraci custom tématu s použitím Kvantum Managera. Propojení tedy všech 3 světů dohromady.

Ve druhé části nahrávky je pečlivě rozebráno ovládání pomocí klávesnice a možnost přidání dlaždicového uspořádání oken pro KDE. Na konci nahrávky jsou uvedeny problémy a chyby, kterým by se každý uživatel KDE měl pokusit vyhnout.

Arch Linux Webserver a diskuzní fórum

Nově je zřízeno na českém arch linux serveru diskuzní fórum s volnou tématikou (bez reklam, foss). Rovněž jsou vytvořeny podskupiny v sekci Desktopová prostředí, kde je možné pokládat další dotazy nebo volně komunikovat ke zvolenému desktopovému prostředí.

Odkaz Arch CZ: https://arch-linux.cz/

Sdílet