Hlavní navigace

TUX: Svět Linuxu od Raven2cz - 13.díl - Awesome Ricing 1

12. 2. 2022 13:32 Antonín Fischer

Popis videa

Link na tento díl a materiály

Popis videa

AwesomeWM patří k nejlepším window managerům s podporou vyššího programovacího jazyka Lua. V našem seriálu již máte dostatek zkušeností pro plný ricing pokročilého prostředí AwesomeWM. Tento první díl seznamuje se základními koncepty pokročilého grafického designu pomocí patternu MVC. Dále podrobně rozebírá instalaci projektu Multicolor Theme, jeho ovládání, klávesové zkratky, dynamické přepínání barevných schémat a podpora public-wallpapers. Do nahrávky je přidán bonus v podobě kombinace Conky-Lua a jednoduchá konfigurace pokročilé lua conky komponenty.

Blog informace

Nyní již můžeme přikročit k plné a pokročilé konfiguraci AwesomeWM. Cest je nekonečné množství. Já jsem zvolil cestu pro jednoduchou údržbu, vysokou efektivitu práce a kvalitní grafický design, který nesníží performance systému. Podobně jako u xfce v minulých dílech. Zde je navíc možné vše integrovat dohromady, jakoukoliv věc si přizpůsobit svému workflow a propojit WM s vašimi pracovními skripty a nástroji.

Vše, co tady bude probíráno je moje aktuální řešení problematiky. Je nutné pochopit, že ve chvíli, kdy máte framework awesomewm k dispozici, můžete si vše vytvořit podle vlastní představy, variant je tedy nekonečné množství, toto je největší rozdíl od fixních WMs nebo DEs, které lze pouze omezeně konfigurovat.

Sdílet