Hlavní navigace

Názor ke článku Windows Phone 7 - liga zúfalcov od Paulos - Á, fuj, negativistický článek plný zavádějících omylů a...

 • 21. 2. 2011 17:42

  Paulos (neregistrovaný) 188.175.32.---

  Á, fuj, negativistický článek plný zavádějících omylů a dezinformací (záměrných lží?). No, napravím aspoň pár hrubě zavádějících informací:

  E-mailový klient UMÍ stahovat i otevírat různé typy příloh (i PDF s Adobe Readerem), stejně tak IE, není tedy pravda, že slouží jen k prohlížení webu.
  Pro vývoj aplikací je třeba si akorát stáhnout balíček Windows Phone Developer Tools (mimochodem zdarma), ve kterém je obsažen i emulátor. Pokud pak chcete appku vyzkoušet na telefonu, musíte buď podstoupit registraci vývojáře na Marketplace (a pak už můžete poslat aplikaci i do obchodu), nebo si (neoficiálně) odemknout telefon.

  Dále - WP7 je stoprocentně schopen běžet i na slabším HW, samozřejmě s nějakou tou ztrátou výkonu, ale minimálně grafická plynulost by měla zůstat zachovaná (a to nemluvím o přicházející aktualizaci, která zrychlí nahrávání aplikací). Byla v přípravě chassis pro slabší přístroje, bohužel zatím nevím, jak to s ní dopadlo... Jo a pokud tedy jsou specifikace HW tak omezené, jak je potom možná existence přístrojů s QWERTY klávesnicí (vertikální i horizontální), HTC modelů se stojánkem, výsuvným reproduktorem, AMOLED apod.? Pokud jde o vnitřní věci, tak WP7 zatím jen začíná a podpora se doplňuje.

  Ještě k Marketplacu:
  > Ale registrácia je taká že vám zavolajú a vyžiadajú si vaše číslo poistenia a vodičského preukazu.

  To už je trošičku silné kafe i na mě. Pokud se tohle děje, tak nikdy u uživatelů, maximálně tak u vývojářů, ale i o tom pochybuju. Máš nějakého kamaráda, kterému by už takhle zavolali?

  > WP7 telefóny nemajú žiadnu možnosť ako do nich dostať aplikáciu...

  Nebudu se bavit o každé větě a vytrhávat je z kontextu, ale příště líp vol svá slova. Jedna možnost je Marketplace. Dále je pak možné pro odemčené telefony (ať už neoficiálně či oficiálně) dostat do telefonu aplikaci přes ten Developer Toolkit. A na XDA už pracují na další variantě.

  > Microsoft bans open source from the Marketplace.

  Ve skutečnosti banuje pouze GPLv3 a to kvůli nějaké klauzuli, která se prostě se zájmy Microsoftu příliš neshoduje. Jinými slovy je to dezinformace.

  Začínám se bát, že tohle opravdu povídali na téhle konferenci a tím ze sebe udělali totální hlupáky. Trsku, řekni mi, že je to jen tvůj výklad.