Hlavní navigace

Názor ke článku Sedíte v zlom vlaku (Linux & MS) od Frantisek Koudelka - [147] Jak funguje české školství nechme stranou. Jen...

 • 17. 9. 2008 7:23

  Frantisek Koudelka (neregistrovaný)

  [147] Jak funguje české školství nechme stranou. Jen říkám, že jsem se setkal i s přístupem, že to lidi jde naučit a jde to bezproblému čistě na opensource (což není to hlavní, důležitá je forma a provedení, ne použitý nástroj).

  Ve firemním prostředí bývá často využito VPN a přes ně protunelovat VNC není problém. Nicméně VNC v placené verzi umí spojení řádně zabezpečit. A nebo přinejhorším pokud není k dispozici VPN tak by šlo VNC protunelovat pomocí SSH.

  Nepotřebuju mít data rozdělena roamující a neroamující, stčí vědět, že třeba cache prohlížeče roamovat nechci (a vytvořím jí symlink), nevidím v tom žádný technický problém.

  GDI tiskárny ? To myslíte ten softwarový humus ? Nezlobte se na mě, ale vždyť to ani nejde uspokojivě používat v síti s printserverem!
  Kdo koho nutí používat X11 přes vzdálené sítě ? na to tu existují lepší alternativy. Nicméně MS se v Rdesktop od X11 poučil a konečně jde exportovat jedna jediná aplikace namísto delého desktopu, výkon je ale příšerný (ve srovnání Windows 2008 na Xeonu a Linux s X11 na Athlonu XP).

  Problém driverů grafických karet je to, že primární vývoj je bohužel pro windows, všechno ostatní musí počkat. To víte, lidem, kteří PC přetváří na herní konzole je potřeba poskytnout bezchybné drivery jako první.
  Nicméně X11 výše zmiňované věci umí - viz příspěvky výše (a v jiných diskuzích).