Hlavní navigace

Názor ke článku Sedíte v zlom vlaku (Linux & MS) od Frantisek Koudelka - [144] Popisoval jsem rozdíl mezi výukou principu zpracování...

 • 16. 9. 2008 18:53

  Frantisek Koudelka (neregistrovaný)

  [144] Popisoval jsem rozdíl mezi výukou principu zpracování textu a tupým naučením jednoho jediného produktu. Tady nejde o téma writer versus word. Jde tu o to, že jsou školy, kde se lidé tupě naučí jeden jediný produkt a jiný produkt nebo jiná verze jim udělá problémy a mezi školou, kde učí princip použití, kdy sice chvíli danou verzi ohmatáváte, ale rozdýcháte to podstatně dříve než cvičená opice.
  Návrh plošných spojů ? Žeby Eagle ? Běží ve windows i v Linuxu.
  O tom, že hry nebudou rozhodlo vedení. Nicméně vidím nadšení správce, jak ochotně instaluje hry podle požadavků studentů. Mimochodem jak byste řešil nákup licencí na hry (jak tyto nemalé výdaje zdůvodníte nadřízenému orgánu)?

  Pro vzdálenou pomoc u uživatelů může posloužit například VNC, tam nevidím problém.
  Roaming profiles - na unixu je všechno soubor, když zapřemýšlím, tak mám-li jeden home, tak roamovaná data nechám na home na síťovém svazku a neroamovaná data přesměruji třeba symlinkem a nebo naopak - home na lokále a roamovaná data přes symlink na síť.

  Compiz fusion mi nepřipadá jako tech demo, problémy jsou způsobeny zejména ovladači (Vždy kdy jsem narazil na problém, byla za ním nějaká vypečená featura grafické karty - resp. ovladačů. Asi jako podle vás na windows jsou problémy způsobeny ovladači.). Jednou jsem na windows 2003 zkusil dvě různé graf. karty (jedna ATI, druhá nVidia), nastavil jsem plochu přes více monitorů, přetáhl okno z jedné plochy na druhou a .... BSOD.

  Na poslední pokus o flame nehodlám reagovat. Každý, kdo už několik dlouhých let dělá v IT si měl možnost udělat o špatném designu a kopách bugů obrázek.