Hlavní navigace

Názor ke článku Sedíte v zlom vlaku (Linux & MS) od Frantisek Koudelka - [129] Dokonce se povede nainstalovat - ano protože...

 • 15. 9. 2008 8:25

  Frantisek Koudelka (neregistrovaný)

  [129] Dokonce se povede nainstalovat - ano protože to není podporovaná cesta a přesto to jde. Slepohluchý důchodce je rád, že zvládne počítač používat, a ten kdo dovede instalovat je pro něj guru. Uživatel vůbec nemá co provádět administraci systému, protože dané věci nerozumí. To je jen logika windows, která lidem vtlouká do hlavy, že i naprostý analfabet může být administrátor. Kdo tomu nerozumí ať do toho nevrtá, je to jako kdyby se například VW lidem říkal, že si sami mohou doma vyměnit rozvody.

  Instalaci volitelných komponent lze řešit například metabalíčky. Spousta věcí se dá lépe řešit po instalaci, například změna jména serveru, pokud ji nastaví při instalaci a později ji chce uživatel změnit a tato možnost v nastavení aplikace není, tak mu zbývá jedině reinstall - velmi typické řešení problémů na windows.
  Instalace podle doménové politiky je taky řádně vypečená, protože některé aplikace takto prostě nainstalovat nejdou (a že jich je hodně).
  Instalaci balíčků ve firemním prostředí není v žádném případě problém, dokonce pro změnu netřeba provádět odhlášení/přih­lášení uživatele nebo dokonce s restartem stanice (teda pokud nejde o update prostředí nebo jádra).

  Na intelu jsem neměl problém s akcelerovaným desktopem, ani s více monitory. Když jsem dovezl nový LCD, tak jsem starý přepojil z DVI na VGA výstup a nový na DVI a automaticky si Xorg nastavil nativní rozlišení displeje.