Hlavní navigace

Názor ke článku Sedíte v zlom vlaku (Linux & MS) od Frantisek Koudelka - [115] Ano, podpora a technické možnosti jsou dvě...

 • 9. 9. 2008 19:06

  Frantisek Koudelka (neregistrovaný)

  [115] Ano, podpora a technické možnosti jsou dvě různé věci, ale znovu opakuji, pokud chci stabilní a spolehlivé funkční řešení, tak se nemůžu spolehnout na to, že to má příponu exe, že to jde spustit a že to asi možná bude nějak chodit. Možná tak u her mi to bude ukradené. Ale ve firemním prostředí NE.
  Co je mi po tom, že distribuce X vychází každého půl roku? Důležitá je verze klíčových komponent. Půlroční cyklus může být dobrý třeba proto, že můžu instalovat z CD starého maximálně půl roku a nemusím po instalaci provádět šílený update s 6 restarty (z SP2 až do doby těsně před SP3) kvůli závislosti záplat.

  Spousty aplikací přestalo chodit s příchodem XP a Vista. Jako šafránu jich rozhodně nebylo. A taky to rozhodně nebylo tím, že by byly prasácky napsané CAD nebo informační systémy.

  Slučovat airbag a WHQL do jednoho pytle snad nemůžete myslet vážně. Já jsem psal, že WHQL ovladače dělaly problémy a neWHQL nedělaly (stejný hardware, stejný OS), to by se pak v automobilu s airbagem musel Franta zabít, ale bez airbagu stejnou nehodu ve stejném autě přežít. Pak tahle paralela má smysl, jinak jste mimo mísu.

  Nikde jsem neanpsal, že výrobce OS nebo HW by měl dělat recenze HW, pouze jsem napsal, že je mnohdy (ale ne vždy) lepší, když popis napíše oblíbený Franta, který obvykle zhodnotí i kvalitu zařízení. Jasně, někdy popis pomůže, někdy ne.

  Pokud se vám nelíbí databáze na abclinuxu, pak můžete plivat špínu i na fóra na živě, kde se k HW může vyjádřit Franta Windowsak.

  Jestli je smazání IE dobrý nebo špatný nápad neřeším. Psal jsem co bych osobně uvítal, je snad moje věc, jaký filemanager nebo prohlížeč použiju (neřeším teď závislosti).