Hlavní navigace

Názor ke článku Sedíte v zlom vlaku (Linux & MS) od Slavek - [84] Naprostý souhlas, nemá smysl se pouštět s...

 • 5. 9. 2008 10:58

  Slavek (neregistrovaný)

  [84] Naprostý souhlas, nemá smysl se pouštět s LO do komunikačního boje, pokud bych si v rozvaze před psaním neudělal jasno, kam se chceme dostat. Jenom rozpoutávat válku nemá cenu (tedy pro některé z nás), nikam se nedostaneme. Včera jsem se schálně koukal, kdy LO píše příspěvky - tzn. kolik má času a jak má rozvržen den. Máte pravdu - má skutečně pozoruhodné množství času, které tomu může věnovat.

  Ale v jedné věci s ním musím nesouhlasit. V [42] mi odpovídal, že větší podíl jiných než MS operačních systémů by problém s Botnety a spamy neřešil, ale já si i tak myslím, že by to byl výrazný posun, za který má cenu trochu bojovat. Pokud by se podařilo snížit množství takto kontrolovaných počítačů, mohli bychom přijít (mj.) o trochu spamu, protože např. podle http://www.root.cz/zpravicky/nejvetsi-botnety-kontroluji-az-milion-pocitacu/ není situace růžová, podle http://crypto-world.info/news/index.php?prispevek=7462&sekce=s by byla možnost některé zlikvidovat, jako Krakena, ale nikde nevidím, že by se ozval MS, který nemá pro řadu z infikovaných počítačů problém do PC "cosi" nainstalovat a minimálně se tak pokusit situaci řešit ve spolupráci např. s lidmi, kteří infiltrovali Krakena... Podle mne nic moc vývoj, protože plošný přechod na Visty nelze předpokládat, XP stroje se budou vyskytovat ještě dlouho.

  Před časem se objevila zpráva, že 80% cracků na WinXP má v sobě nějakého trojana. Tak jsem se někdy začátkem léta juknul, co se poflakuje nyní na netu, postahoval jsem si pytel všemožných WPA-killů a podobných prográmků a musím s tím souhlasit. Trojany v sobě měly skoro všechny... (tedy které by se daly použít na nějaké verze XP).

  Škoda, že času je tak málo... Ale pokud to bude možné, budu se snažit své ovečky převádět na alternativní OS bez ohledu na LO a podobné. Myslím, že to má cenu. Jenom minimum z běžných office lidí/firem, o které se starám, potřebuje spec. programy nebo mají spec. požadavky (běžné znalosti nedosahují třeba nad rámec OOo). Pro absolutní většinu z nich je podle mých zjištění nějaký Linux + jeho běžná výbava dostatečná.