Hlavní navigace

Názor ke článku Sedíte v zlom vlaku (Linux & MS) od Lael Ophir - [77] Reparse Point je dobrý k tomu, že...

 • 4. 9. 2008 21:13

  Lael Ophir (neregistrovaný)

  [77] Reparse Point je dobrý k tomu, že když chcete uložit data na pásku, a mít je transparentně k dispozici na FS, tak na adresáři uděláte reparse point. Při přístupu k tomuto adresáři poté Windows zavolají váš kód, a vy obsloužíte zbytek volání, například vytáhnete data z pásky. Tohle unixový mount opravdu nedělá :). Mountpointy jsou jen jednou z mnoha možných aplikací.

  U toho třídění je otázka, jestli je korektní. Nekorektní české třídění by vyloučilo použití v řadě businessů (banky, spisové služby, archivy), u japonského to asi bude podobné.

  S dovolením pokud je chyba ve funkci, která převádí písmena na velká, a příčina je ta vámi popsaná, tak nevidím, proč by se to mělo demonstrovat jen a právě u vás. Ale jako vývojář určitě také víte, že problémy je třeba učinit reprodukovatelnými. Ono klidně může být, že máte na systému chybu v nějakém driveru, nebo chybu paměti. Rozhodně bych netvrdil, že je chyba ve věci X, pokud existuje řada dalších možných scénářů.

  Vista v UAC dialogu vyhazuje i description (pokud existuje). Co byste v tom dialogu vypsal vy, když autor komponenty/aplikace informace jaksi nepublikoval v metadatech? Já chápu, že je to pak podobně nešťastné, jako hláška firewallu "aplikace myexe123.exe se snaží přistoupit na adresu 123.12.1.12, port 4321, chcete povolit/zakázat/vyv­tořit pravidlo", ale žádná lepší alternativa mě upřímně nenapadá.
  http://www.chotocheeta.com/wp-content/uploads/2008/01/uac_prompt.jpg