Hlavní navigace

Názor ke článku Sedíte v zlom vlaku (Linux & MS) od Lael Ophir - [67] To, že FindFirstFile() volá aplikace a ne...

 • 4. 9. 2008 19:57

  Lael Ophir (neregistrovaný)

  [67] To, že FindFirstFile() volá aplikace a ne shell, je věc konceptu, jak jsem psal. A pokud FindFirstFile propadne do kernel space jako jedno volání, a zpět do user space se vrátí jeden buffer, tak je to přece velmi dobře. Znamená to, že dojde jen k jednomu syscallu, což je dobré pro výkon, a zcela v souladu NT designu. Pravda, pokud to nakonec odnese autor driveru FS, trochu to zamrzí, ale opakuji, že FS se implementují velmi zřídka, a řadu věcí lze vyřešit bez nich (viz NTFS reparse points).

  U toho třídění se obávám, že pro spoustu jazyků ho formou jednoduché tabulky nepůjde realizovat. Viz například link níže. Jak budete pomocí prosté tabulky zpracovávat repetition marks (v latince si představme znak "opakuj předchozí písmeno")? Takže nakonec stejně skončíte u toho, že pro korektní třídění je třeba mít třídící knihovnu pro každý jazyk. Mohu se mýlit, ale obyčejně mám pravdu ;)
  http://office.microsoft.com/en-us/access/HP052674011033.aspx

  [68] Takové stesky mají vývojáři u každé platformy.

  [70] Já bych vám to rád věřil, ale v takovém případě by měl být problém reprodukovatelný. Proč mě a ostatním MSDN Library při spuštění nepadá, a aby nepadala vám, musíte editovat wininet.dll? Pokud popsaný problém opravdu existuje, proč nekontaktujete support, když jako vývojář jistě víte, že to lze?

  [75] Když chcete odinstalovat nějaké programy, celkem se hodí vědět, které kousky používáte hodně, a které málo. Uvidíte, že odinstalovávanou aplikaci často používáte. Také se to hodí, když provádíte uninstall kvůli uvolnění místa na disku). Bez takové věci by se člověk samozřejmě obešel, a nestálo by to za tu poměrně pracnou implementaci. Ale Windows sbírají data o využívání souborů, aby mohly ukládat soubory na disk v pořadí, které umožňuje rychlejší spouštění. Ta informace co vidíte v ADD/Remote Programs z toho padá celkem jednoduše jako vedlejší produkt.