Hlavní navigace

Názor ke článku O2, T-Mobile, Vodafone a ďalší zlodeji od Lael Ophir - Bohužel jednotlivé pobočky operátorů (třeba T-Mobile) spolu roamovat...

  • 25. 9. 2008 9:08

    Lael Ophir (neregistrovaný)

    Bohužel jednotlivé pobočky operátorů (třeba T-Mobile) spolu roamovat MUSÍ. Licenci k provozování sítě totiž poskytují jednotlivé státy, v ČR je to ČTÚ. Proto musí německý T-Mobile založit českou pobočku, ta má licenci, a je zcela samostatným operátorem. S původní firmou má společný jen kapitál. Samozřejmě padl návrh, abychom zřídili jeden evropský telekomunikační úřad. Pak bychom měli T-Mobile Europe, Vodafone Europe, a pár dalších, a z Aše do Mnichova bychom volali stejně draho, jako z Aše do Prahy. V tomhle případě by "evropská integrace" měla smysl. Jenže... Národní státy by se musely vzdát MOCI, a to se nelíbí. Proto byl návrh smeten ze stolu, a místo toho z našich daní vznikne "regulátor bez regulace", tedy poradní orgán Evropské komise. Sjednocení trhu nebude, a místo snížení byrokracie (zrušení lokálních regulátorů a vytvoření centrálního) se jen přidají další byrokrati. Problém cen roamingu se potom "vyřeší" tak, že se operátorům nadiktují ceny, a to "v zájmu zákazníků". Tak totiž dnešní levicová EU funguje: zmršit, zavést regulaci, a utratit co nejvíce peněz z našich daní. Příšernosti typu regulace zemědělství, stěhování evropského parlamentu, regulace trhu s cukrem, regulace vinařství atd. snad netřeba poopisovat - jde o ekonomické zločiny, které jsou jasně proti zdravému rozumu. Telekomunikace pouze zapadají do mozaiky evropských příšerností.
    http://pda.ceskenoviny.cz/pocit_view.php?id=335115

    Další věcí, která pobaví, je cena licencí mobilních sítí. Nejprve operátorům státy prodají právo provozovat sítě, a to za miliardy korun. Samozřejmě všichni vědí, že ty peníze nakonec zaplatí zákazníci v ceně služeb, ale což - hlavně, že si polepší státní rozpočet (jde o formu skryté daně?). Potom ale navíc začne EU operátorům kecat do ceny hovorů, aby se jim nemohly vrátit investice. Jako logický důsledek bych viděl zpomalení vývoje telekomunikací. Zapomeňte na sítě třetí generace - v ČR dnes provozuje jedinou 3G síť O2, a to ještě se směšně malým pokrytím. Holt po výše uvedeném cirkusu nejsou peníze. A divíte se? Já ne.