Hlavní navigace

Názor ke článku Najrozšírenejší operačný systém bude ... od Petr - >>ale linuxu by to mozno len prospelo, aspon...

 • 8. 6. 2009 11:04

  Petr (neregistrovaný) 84.42.253.---

  >>ale linuxu by to mozno len prospelo, aspon by sa zase menej vyvijal "user friendly" a "compiz" a viac by sa pracovalo na samotnom jadre a funkciach.

  Ono to nakonec dopadne tak, že věci od MS předčí linux v obojím - jak přívětivém UI, tak funkcích. Už teď se řeší většinou "jak to a to nejde (nebo ne tak dobře) na linuxu", opačně (že by na windowsu něco nešlo) je spíš výjimka. Aplikace na linuxu nejsou špatné, ale na windowsu je jich víc, a ty linuxácké jsou některé portované. Např. na grafiku je prakticky akorát GIMP, ten můžu mít na windowsu klidně taky. A navíc i PS a další kvalitní editory (i když nejsou zadarmo). <b>Na Linux se nativně nedělají skoro žádné hry.</b> A ty, které jsou, jsou a) 15 let pozadu, nebo b) jak pro linux, tak i pro windows. Na linuxu nejede DirectX.

  Některé aplikace potřebují kvalitní grafické UI. Vytvářet animace na příkazovém řádku se prostě nedá (i když na linuxu, opět s vyjímkou gimpu, žádné GUI editory nejsou).

  Můžou se všichni vykašlat na uživatele a vyvíjet já nevím co (M$ to za pár let okopíruje), ale pak nemůžou čekat, že to lidi budou používat místo widlí, když je to prostě nebude schopné nahradit. Tady to vypadá, že linuxákům dělá radost, když windows stojí za prd, protože pak můžou říkat, že linux je lepší. S tím, že jsou na tom windows a software od MS líp, se vyrovnávají kopáním do MS. Už od začátku, kdy ten tučňák šel všechny vykosit mečem.